המעצר אינו מונע את הפיגוע הבא

ראש מועצת הר חברון אומר כי קיבל ברגשות מעורבים את הבשורה על תפיסת חוליית המחבלים שרצחה את הרב מיכאל מרק הי"ד.

אלירן אהרון , כ"א בתמוז תשע"ו

יוחאי דמרי, ראש מועצת הר חברון, מגיב הבוקר (רביעי) על חיסול המחבל שרצח את הרב מיכאל מרק הי"ד - ומעצר חוליית המחבלים שסייעה לו.

"קיבלנו את הידיעה על תפיסתם של המחבלים ברגשות מעורבים. מחד הערכה עצומה לצה"ל על הנחישות העבודה העיקשת ועל הצלחתם להגיע אל הרוצחים. מאידך, אנחנו לא רגועים יותר ודבר זה איננו מונע לצערנו את הרצח הבא".

לדבריו, "ביצת הטרור ממשיכה לדמם כל עוד לא מפעילים אמצעים נוספים קשים מול הרוצחים עוזריהם וקרוביהם מחד ומאידך מגבירים ומרימים את ההתיישבות. בדקות אלה אני בדרכי למשפחה לבשר להם על תפיסתם של הרוצחים".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) אמר, "ברכות לכוחות הביטחון שסגרו מעגל על רוצחיו של הרב מיכי הי"ד. ברכות כפולות על ניהול נכון של המבצע כך שהסתיים בהריגת המחבל והריסת ביתו".

חבר הכנסת יהודה גליק (הליכוד) אמר כי תפיסת החולייה מהווה הוכחה למאבק הבלתי מתפשר בטרור.

"השבוע שאלתי בכנסת את שר הביטחון מה הוא מתכנן לעשות כדי למנוע את המשך פעילות המחבלים. הוא ענה לי: 'אנחנו נערכים לפעולות כואבות ובלתי מתפשרות'. אני שמח לראות שהוא עמד בדיבורו", אמר גליק.

הוא הוסיף, "אני מברך את כוחות הביטחון על הפעולה היעילה והמהירה לחיסול המחבל שגדע את חייו של יקירי איש רב פעלים מיקי מרק ועל מעצר התשתית שסייעה לו. מדינת ישראל חייבת להכריז על מלחמה בלתי מתפשרת כנגד כוחות הרוע, הכוללים את תשתיות הטרור סייעניהם תומכיהם ומסיתיהם. חייבים לייבש את ביצת הטרור שלא תוכל להמשיך לדמם".

לדבריו, "בד בבד יש לפעול נגד הלחצים הבינלאומיים לחזק את ההתיישבות ולהרחיבה וכן לחזק את הגורמים הערבים המתונים שהם הרוב. זאת כדי לבנות פה חיים של שלום בר קיימא".