מצבה של חוי מרק הולך ומשתפר

יוכי קלמנזון, אחותו של הרב מיכאל מרק הי"ד מביעה בשיחה עם ערוץ 7 שביעות רצון מתפיסת חוליית הרוצחים - אבל מעלה שאלות קשות.

אלירן אהרון , כ"א בתמוז תשע"ו

יוכי קלמנזון, אחותו של הרב מיכאל מרק הי"ד מביעה היום (רביעי) שביעות רצון מתפיסת חוליית המחבלים שביצעה את הפיגוע בו נרצח אחיה.

"המילה מנחם לא מתאימה פה. זה פיגוע שהשאיר תחושה של איום עלינו ידענו שמסתובבת חולייה ולא נתפסת. העובדה שתפסו אותם, וברור שהם היו פצצה מתקתקת לפיגועים נוספים - זה מנחם אותנו. רואים שהמצב הבטחוני הולך ומשתפר ואנחנו מקווים שאכן כך יקרה".

יש לך איזה השגות?

"מערכת הביטחון עשתה את הכול – גם בתפיסה כפי שתיארו לנו נציגי הצבא והשב"כ. אנחנו צריכים לשאול שאלות ברמה המדינית. אם אחד החברים בחולייה משוחרר ושייך לרשות הפלסטינית – אז מה זה אומר לקובעי המדיניות? זה נושא שנצטרך לתת עליו את הדעת".

לו הייתם יכולים להעביר את התחושות שלכם לראש הממשלה - מה היית רוצה שיעבור אליו?

"היינו מאוד רוצים לחוש ולחוות את הביטחון בדרכים וביישוב עצמו. איך לחוש אותו? שלא יהיו פיגועים. איך לעשות שלא יהיו פיגועים? אני יכולה להתפלל על זה – לא יכולה לייעץ בעניין הזה".

איך אתם מתמודדים כיום עם הטרגדיה?

"במשפחה ובעיקר לילדים יש הרבה כוחות ומתארגנים בשיתוף פעולה. מצבה של חוי הולך ומשתפר ואנחנו מקווים שהיא תשוב כמה שיותר מהר בריאה ושלמה הביתה. ומבקשים מכולם להמשיך בתפילות".