"סבלנות במגרשים - וכולם מנצחים"

נשיא המדינה נפגש היום עם ילדים שזכו בתואר "שגרירי כבוד" בקמפיין לעידוד סובלנות והוגנות במגרשי הכדורגל.

ניצן קידר , כ"א בתמוז תשע"ו

הנשיא עם "שגרירי הכבוד"
הנשיא עם "שגרירי הכבוד"
צילום: מארק ניימן, לע"מ

כעשרים ילדים נפגשו היום (רביעי) עם נשיא המדינה, ראובן ריבלין. הילדים, בגילאי 6 עד 14, יעמדו במרכז שיתוף פעולה עם עם מנהלת ליגות הכדורגל שמטרתו לעודד סובלנות והוגנות במגרשי הכדורגל.

במסגרת התכנית התבקשו הצופים לצלם עצמם אומרים: "גול זה לא הכל, סבלנות במגרשים וכולם מנצחים" - סיסמה אותה חיבר עידו טימור בן ה-11.

הילדים הזוכים אשר הוידאו ששלחו היה מוצלח ויצירתי במיוחד, הפכו ל"שגרירי הכבוד".

"הבית הזה רגיל לארח שגרירים מהעולם כולו", אמר הנשיא לילדים הזוכים, "אבל המפגש עם שגרירים כמוכם מרגש אותי במיוחד".

"זכרו, שהבחירה בכם כרוכה גם באחריות רבה. ספורט כל כך אהוב ופופולרי כמו הכדורגל - אסור לקלקל ולהרוס אותו גם כשיש רצון גדול לנצח. כולנו שווים במגרש ואסור שחלילה, במקום ליהנות, נלמד לשנוא. חשוב שנאהב את הקבוצה שאנו אוהדים מבלי לשנוא את האחרים".

אראל מיכלין בן ה-10, שאל את הנשיא למה חשוב לו כל כך משחק הכדורגל.

"הכדורגל חוצה גבולות, זהו עולם משותף לילדים בברזיל, ארגנטינה, אפריקה, ישראל, אנגליה, כולם אוהבים כדורגל," ענה הנשיא, "בכדורגל לא צריך לדעת עברית או אנגלית, יש למשחק את הכללים שלו, זהו משחק מלהיב, יש בו אנרגיה עצומה ומתח, ואהבה ורצון להזדהות עם הקבוצה שאתה אוהד. יחד עם זה, כשאתה צופה במשחק כדורגל אתה יודע שיכולים להיות שחקנים גבוהים ונמוכים, מהירים וכאלה קצת פחות, יכולים להיות שחקנים חזקים יותר ופחות. כל אחד והכישרון שלו יוצר את המשחק הקבוצתי, ולכן כולנו שווים שם. לא חשוב אם אנו יהודים או ערבים, צרפתים או אנגלים, כולנו שווים על המגרש, ומי שמנצח זה מי שמשחק יותר טוב".

באוגוסט הקרוב ילוו "שגרירי הכבוד" את שחקני אלופת המדינה, הפועל באר שבע ומחזיקת הגביע, מכבי חיפה, בעלייתם לכר הדשא במשחק אלוף האלופים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il