מחר באירופה: בית"ר תעשה היסטוריה?

כשעשרות מאוהדיהם האדוקים ביותר, חברי ארגון 'לה-פמיליה', עצורים, הירושלמים ינסו להוציא תוצאה טובה מול ילגבה בלטביה. "מתרגשים"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"א בתמוז תשע"ו

רן בן שמעון. יעלה לשלב הבתים?
רן בן שמעון. יעלה לשלב הבתים?
צילום: פלאש 90

אחרי שעברו את אומוניה ניקוסיה הקפריסאית בסיבוב הקודם של מוקדמות הליגה האירופית, ינסו שחקני בית"ר ירושלים לעשות זאת גם מול הקבוצה הלטבית, ילגבה.

המשחק שיתקיים מחר בלטביה (20:00, שעון ישראל, שידור ישיר בספורט 5) יתקיים בצל פרשת 'לה פמיליה', כשעשרות מאוהדי הקבוצה האדוקים ביותר עצורים בחשד לעבירות רבות אשר מיוחסות להם לכאורה ולמרות תכנונם של אלה ללוות את הקבוצה במסעם ללטביה, יבלו את הימים הקרובים בבתי המעצר.

אחרי שאת הסיבוב הקודם במסגרת מוקדמות הליגה האירופית, מול הקפריסאים, עברו הירושלמים בזכות שערי החוץ, יודעים הם את חשיבות משחק החוץ מחר מול הלטבים שעשוי לגרום למשחק הגומלין באצטדיון טדי בשבוע הבא, להיות הרבה יותר קל ממה שהוא נראה. כשהלחץ בשיאו מה שעשוי לשחק תפקיד הוא הניסיון ברמות האלה והוותק במפעל האירופי, דבר ששתי הקבוצות לוקות בו בחסר.

"זו הפעם הראשונה שלנו במעמד הזה, אנחנו מתרגשים ומלאי אמביציה". אמר המאמן הירושלמי, רן בן שמעון במסיבת העיתונאים שקיימה היום הקבוצה הבית"רית.

"אנחנו עומדים לשחק מול קבוצה טובה וקשוחה. עם זאת, אני מלא ביטחון בשחקנים שלי. אנחנו מתכוננים למשחק קשה ומכבדים את היריבה. התכוננתי וצפיתי בהרבה משחקים של ילגבה, אך זה לא משנה כמה אני יודע עליהם אלא מה אצליח להעביר לשחקנים" אמר בן שמעון.

הבלם דן מורי שהגיע גם הוא למסיבת העיתונאים אמר כי "מדובר במשחק חשוב עבורנו, ננסה להגיע הכי מוכנים שאפשר ונעשה הכל כדי להשיג תוצאה טובה ולהעביר את ההכרעה אלינו הביתה".

כאמור, בצד השני תחכה לבית"רים ילגבה הלטבית. גם הלטבים, בדומה לירושלמים, גברו על יריבה לא קלה במיוחד בסיבוב הקודם, רק שהלטבים אף הרשימו כשניצחו את סלובן ברטיסלבה בקלות.

יתרון נוסף של הלטבים על פני הירושלמים הוא ברמת כושר המשחק, כשאלה נמצאים כבר עמוק בתוך עונת המשחקים, בעוד הירושלמים טרם החלו את העונה שלהם. לאחר 14 מחזורים נמצאים הלטבים במקום הרביעי בטבלה, תשע נקודות פחות מהמוליכה, ושחקניה נמצאים בכושר שיא. מצד שני, מבחינת העומק המקצועי והכלכלי, לירושלמים יש יתרון על פני הלטבים.

מי תנצל את יתרונה? האם הירושלמים יתקרבו מרחק צעד וחצי מהופעה בשלב הבתים של הליגה האירופית? מחר, 20:00, תשובות ראשונות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il