שני פצועים בינוני במצוד אחר פוקימון

נערה בת 15 ניסתה "לתפוס" פוקימון, נפלה מאופניה בכרמיאל ונפגעה בראשה. במקרה נוסף, נפצע צעיר באורח בינוני לאחר שהתנגש בדלת זכוכית

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ו

משחק פוקימון גו
משחק פוקימון גו
צילום: רויטרס

נערה בת 15 וחצי מכרמיאל הובהלה הלילה (חמישי) לחדר המיון במרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאחר שנפלה מאופניה במהלך רכיבה באחד הרחובות בעיר.

בהמשך התברר, כי בילתה עם אחיה וחבר נוסף בניסיון ל"תפוס" פוקימון. היא מאושפזת כעת בטיפול נמרץ ילדים במצב בינוני ויציב.

ד"ר זאב סוניס, מנהל טיפול נמרץ ילדים במרכז הרפואי סיפר כי "הילדה סובלת משבר קווי בגולגולת ומדימום מוחי. מצבה התייצב ואנו עוקבים אחריה תוך ביצוע בדיקות דימות על פי הצורך".

"לצערי בקיץ הזה אנו רואים עלייה במספר הפגיעות בקרב ילדים ובני נוער ברחבי הארץ משני תחומים עיקריים. נפילות מאופניים חשמליים ומרדף אחרי פוקימון. לצערי רבים מההורים אינם מודעים למשחק החדש וגם לסכות הרכיבה ללא מיגון על אופניים חשמליים ורגילים כאחד. הפוקימון הפך טרנד שמטשטש בעיקר בקרב צעירים סכנות כמו כבישים, בורות בדרך, מאגרי מים ועוד. יש צורך להעלות את הנושא למודעות כדי למנוע את האסון הבא", הוסיף.

לצידה של הנערה נמצאת כל העת אימה, שסיפרה כי היכרותה עם משחק הפוקימון במכשיר הסלולארי נחשף בפניה על ידי בנה רק אתמול בבוקר.

"אתה חושב שמדובר בעוד אפליקציה למשחק שבני נוער יושבים ומשחקים יחד בבית או בחצר. לא ידעתי שמדובר ביציאה למרדף לעיתים מסוכן אחרי משהו וירטואלי. הלוואי שהמקרה של הבת שלי יהיה האחרון. אני קוראת להורים - דברו עם הילדים, הדבר עלול להסתיים בפציעות משמעותיות ואף במוות. חשוב בעיקר בחודשי הקיץ לצאת בהסברה נרחבת בכלי התקשורת ולקראת הקיץ במוסדות החינוך ובחוגים של אחר הצהריים על סכנות האורבות והדרך להימנע מהן".

במקרה נוסף היום, גבר בן 35 נפצע באורח בינוני במהלך מרדף אחרי פוקימון בראשון לציון. הוא התנגש בדלת זכוכית שהתנפצה ופגעה ברגלו. חובשים ופאראמדיקים של מד"א פינו אותו לבית החולים אסף הרופא.

חובשת רפואת חירום במד"א נטלי אבידוב שטיפלה בפצוע סיפרה "כשהגענו לבניין ראינו בסמוך לדלת זכוכיות מנופצת גבר כבן 35 שוכב כשהוא סובל מפציעה מדממת ברגל, הוא סיפר לנו שבזמן משחק בפוקימון-גו הוא רדף אחרי פוקימון, לא הבחין בדלת והתנגש בה. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני בשטח שכלל עצירת דימומים וחבישה ופינינו אותו תוך כדי המשך טיפול רפואי לבי"ח כשמצבו בינוני".