אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: דו"צ

כתב אישום הוגש הבוקר נגד 20 נאשמים, ערבים ישראלים בני 17 עד 47 המתגוררים בטייבה, זמר, באקה אל גרביה, וג'ת, בגין עבירות נשק.

כתב האישום כולל 28 אישומים ומייחס לנאשמים, כל אחד על פי חלקו, עבירות של סחר בנשק, ניסיון לסחר בנשק, קשירת קשר לסחר בנשק, נשיאת נשק, עסקה אחרת בנשק וירי בשטח בנוי.

כתב האישום הוגש בעקבות פעולתו של סוכן משטרתי סמוי החל מחודש מרץ 2015 ועד חודש יולי 2016, באזור המשולש, במהלכה ביצע הסוכן עסקאות מבוקרות של סחר בנשק וסמים מסוכנים, לצורך המלחמה בתופעות הללו.

במהלך תקופת הפעילות של הסוכן, סחרו הנאשמים בנשק ובתחמושת, ביחד ולחוד, וכן קשרו קשר לסחור בנשק ובתחמושת. חלק מהנאשמים ביצעו גם עבירות נלוות הקשורות בנשק.

בהזדמנויות שונות ניהל הסוכן משא ומתן עם חלק מהנאשמים לרכישת תחמושת וכלי נשק מסוגים שונים, כגון רימון הלם, רובה קרלו, רובה סער 16-M, קלצ'ניקוב, אקדח גלוק, אקדח קולט, תת מקלע ועוד, חלקם גנובים.

עסקאות התחמושת היו לרוב בגובה של מאות שקלים, ואילו עסקאות מכירת הנשק נעו בסכומים שבין 5,500 ש"ח ל- 60,000 ש"ח, בהתאם לסוג הנשק. חלק מן העסקאות בוצעו וחלקן לא יצאו אל הפועל מסיבות שונות.

בבקשת המעצר נכתב, "מכתב אישום מצטיירת תמונה ברורה המלמדת על מסוכנותם של המשיבים לציבור כולו בשל עיסוקם בנשק ותחמושת חיה... לא ניתן להתעלם מכך, שבשנים האחרונות גבר השימוש בנשק כאמצעי לפתרון סכסוכים ועל מנת להיאבק בתופעה זו יש לגדוע את עיסוקם של ספקי וסוחרי הנשק והתחמושת מהתעסקותם בכך".