לקראת מעבר דירה?

מעבר דירה עם כל המשפחה הוא לא קל ודורש תכנון מראש. מתי הכי טוב לעשות את המעבר? איך נערכים לשמירה על מסגרת התקציב? כל התשובות

ערוץ 7 , כ"ד בתמוז תשע"ו

לקראת מעבר דירה?    -ערוץ 7
עוברים דירה
צילום: פלאש 90
מעבר דירה - כל מה שצריך לדעת כדי לעבור עם המשפחה בקלות

מעבר דירה עם כל המשפחה הוא לא קל ודורש תכנון מראש. מתי הכי טוב לעשות את המעבר כדי לתת לילדים זמן להתרגל למקום החדש, וכדי להתמקם בעצמכם? איך נערכים לשמירה על מסגרת התקציב? הנה כל התשובות

הורים לילדים יודעים עד כמה קשה לעבור דירה. מלבד ההיבט הפיזי, יש שורה ארוכה של משימות בירוקרטיות אשר מחייבות טיפול אינטנסיבי. מעבר דירה עם ילדים גם מחייב התאמה ללוח הזמנים ולשגרה שלהם. המעבר דורש תכנון מראש, נטילת ימי חופש מהעבודה ועוד. כל החלטה שההורים מקבלים תשפיע על הילדים ועל המהירות שבה הם יתאקלמו. זו הסיבה בגללה המעבר עצמו עלול להיות מתיש ויקר אם לא נערכים אליו בצורה נכונה.

למה לעבור דירה בקיץ?

קודם כל, היתרון של מעבר דירה בקיץ הוא שילדים מגיל מסוים יכולים לעזור ולפחות לסייע באריזות ובפריקת הארגזים. ילדים קטנים דווקא יהוו נטל בתקופה הזו, אז כדאי לדאוג עבורם לשירותי שמרטפות. אפשר לגייס בני משפחה והורים ורצוי להביא בחשבון עזרה של חברים ויוזמות לפעילויות פנאי משותפות. עודדו את הילדים לצאת מהבית ביום של המעבר וודאו שיש להם מסגרת מתאימה.

מעבר דירה בקיץ גם יעזור לילדים להתרגל למקום החדש. הם יוכלו לטייל ברגל כדי להכיר אותו מקרוב, לבלות איתם זמן איכות משותף כדי להרגיש בטוחים ובמידת הצורך לראות את בית הספר המיועד. מבחינת ההורים אין באמת משמעות למעבר דירה בקיץ או בחורף, אך מצד שני עדיף לעשות זאת במזג אוויר נעים ולא גשום כדי להתמקם יחסית במהירות. אפשרות אחרת היא לדחות מעט את המעבר ולעשות זאת בסתיו או באביב. כאן כבר נכנסים לתמונה שיקולי התקציב והפינוי של הדירה החדשה או הקודמת.

כמה עולה לעבור דירה?

ההוצאות האמיתיות סביב מעבר דירה הן הנושא הכי כאוב עבור משפחות עם ילדים. לכל דירה יש כמובן מחיר שנקבע בחוזה, אך ההוצאות אינן מסתכמות בו והן תמיד יהיו גבוהות יותר. על ההורים להביא בחשבון תשלומים לגורמים נוספים ובעיקר הוצאות נפוצות כגון דמי תיווך, עלויות הובלה, עלויות שיפוץ, שכר טרחת עורך דין, היטל השבחה, מס רכישה, הפרשים בשערי הדולר והשקל ועוד. תשלומים חד פעמיים שבהם תצטרכו לשאת כוללים שמאות, דמי פתיחת תיק ותשלום על רישום בטחונות מול הגורמים המתאימים.

הוצאות בירוקרטיות כדאי לשלם כבר בהתחלה, בעוד הוצאות שקשורות להחלפת רהיטים או שדרוג אלמנטים דקורטיביים יכולות להמתין. כך תדעו מה בדיוק אתם צריכים ומה מתאים לכם. כמובן שכחלק מהתכנון מראש, כדאי מאוד לקחת משכנתא שתכסה גם את הצרכים המשפחתיים הנוספים. תכנון כזה אולי אפילו ישאיר קצת כסף בסוף כדי שאחרי המעבר המתיש תוכלו לנסוע לחופשה קצרה עם הילדים.