נתניהו ורעייתו בעלה נגב
נתניהו ורעייתו בעלה נגבצילום: לנס הפקות

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה ביקרו היום (חמישי) בכפר השיקומי עלה נגב- נחלת ערן.

הכפר מציע בית חם ומקצועי לתינוקות, ילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה.

ביקורו של נתניהו התקיים על רקע החלטת הממשלה להקצות כ-20 מיליון ש"ח לטובת המשך בניית ופיתוח בית החולים בכפר, הקמת שכונה עבור צוות בית החולים והכפר השיקומי ופיתוח תכניות לעידוד תעסוקה.

הכפר נקרא ע"ש ערן אלמוג ז"ל, בנם של אלוף במיל' דורון אלמוג ורעייתו דידי, שהיה מדייריו הראשונים של הכפר. דורון אלמוג משמש כיו"ר עלה נגב ונמנה עם מקימי המקום. הכפר הוא חלק מרשת מעונות "עלה" בישראל, עמותה הפועלת משנת 1982 כמוסד ללא כוונת רווח ומפעילה ארבעה מרכזים ברחבי הארץ.

"שרה ואני בעיקר מתרגשים קודם כל מההתגייסות שלכם, דורון ודידי, זה מפעל חיים שתהיה לו משמעות לדורות", אמר נתניהו. ''זה לא דבר של מה בכך, זה בא מתוך עומק הנשמה. אנחנו מתרשמים מהעזרה הגדולה שאתם מקבלים מכולם, כולל ידידינו שי ותמיר, אני שמח לראות את ח"כ ענת ברקו כאן, ואת כל האנשים התורמים והתורמות, המטפלים והמטפלות, הפסיכולוגים והפסיכולוגיות''.

ראש הממשלה התרגש מהמעמד. "אני חושב שיש פה שני דברים שעולים - אחד, זה הדבר היהודי, האנושי, העמוק ביותר - 'ואהבת לרעך כמוך'. 'לרעך' זה יכול להיות נער או נערה, ילד או ילדה, איש או אשה. זה יכול להיות יהודי, מוסלמי, בדואי ונוצרי, או רוסי או אתיופי.

''זה פשוט ביטוי של הרעיון הנאצל ביותר לא רק של דאגה - אלא אהבה. הרגש העמוק ביותר של חמלה והזדהות הוא אולי ההכרה בדבר השני שהוא העמוק ביותר, שלכל אחד ואחת יש נשמה''.

ראש הממשלה סיפר, ''לאבי היה מורה גדול, דגול, שקראו לו יוסף קלאוזנר, חוקר הספרות, ועל דלתו, אני זוכר שהיינו מבקרים אותו, אחי יוני ז"ל ואני היינו ילדים קטנים, היינו באים להביא לו פרחים, ומעל הדלת הייתה כתובת 'יהדות ואנושיות'. פה יש ביטוי מזוקק של יהדות ואנושיות. 'ואהבת לרעך כמוך', לכל אחד ואחת יש נשמה, לכם יש נשמה".

רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו אמרה "אנחנו שנינו נרגשים מאוד. אני חושבת שזה חוב אישי שלי לדורון ולדידי, שהרבה זמן רציתי לבוא, ואני מגיעה, לצערנו, כשהילד שלכם כבר לא כאן, אבל אני רואה אותו ומצליחה לראות אותו בכל התמונות שהראיתם לי.

"אבל מה שראינו כאן זה דבר באמת מדהים מבחינת השילוב. המלה 'שילוב' כל כך נכונה כאן, החל מהמובן הכי מצומצם מהבחינה הפסיכולוגית, של שילוב ילדים עם מוגבלויות וילדים רגילים, והחל בשילוב כל הקהלים, האוכלוסיות, הגילאים, העמים. יש כאן ילדים נוצרים, בדואים, מוסלמים ויהודים".