קדמת ציון - צעד חשוב לאחדות ירושלים

בביקורו במזרח ירושלים הביע חבר הכנסת יואב קיש תמיכתו במהלכים לחיזוק שכונת קדמת ציון ופעילות 'עטרת כהנים'.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ב בתמוז תשע"ו

קיש ומתי דן בקדמת ציון
קיש ומתי דן בקדמת ציון
צילום: יאיר דן

אל שכונת 'קדמת ציון' שבמזרח ירושלים הגיע היום (חמישי) לביקור חיזוק ועידוד יו"ר השדולה למען ארץ ישראל ויו"ר ועדת הכנסת, חבר הכנסת יואב קיש.

מאחורי הביקור אותו הוביל יו"ר עמותת 'עטרת כהנים', מתי דן, עומדים יו"ר פורום צעירי מזרח ירושלים, יאיר דן, ויאיר גבאי, חבר מועצת עיריית ירושלים העמל בדרכים שונות להכללתה של השכונה בתכנית המתאר של ירושלים, ועימם מספר חברי מרכז ליכוד.

בתום הביקור אמר חבר הכנסת קיש כי ״קיים ערך גדול בהתיישבות ובפעילות עמותת 'עטרת כהנים'. צריך לעשות כל דבר על מנת לחזק את הפעילות הזו שתכליתה שמירת אחדות הבירה״.

יאיר גבאי אמר ״שכונת קדמת ציון שומרת על ירושלים מאוחדת ואני פונה לכלל הגורמים לחזק ולאשר כל מה שקשור בבניית השכונה״.

יאיר דן מסביר את המניע המוביל לביקור שאינו בודד בתקופה האחרונה: ״זה חלק מרצף סיורי הסברה במזרח העיר. אין ספק שלתנועת הליכוד זכויות רבות ביצירת ההתיישבות היהודית כפי שהיא היום, על כל תושביה וישיבותיה, אך עבודה רבה עוד לפנינו בהחלת הריבונות באופן מלא, בחיזוק ההתיישבות ובסיוע לחוסנה של הקהילה המתגוררת במקום".

לדבריו "ביקורו של חבר הכנסת יואב קיש, יו"ר ועדת הכנסת, מחזק אותנו והתכנית שהציג לשמירת אחדות ירושלים מבטיחה את עתיד מזרח ירושלים יהודית וריבונית. עלינו להגיד תודה לאנשי ירושלים ולאנשי הליכוד על העשייה והמאמצים הכבירים לשמור על ירושלים מאוחדת".