ליגה אירופית: תיקו לבית"ר בלטביה

אכזבה או הישג? הירושלמים הובילו בבטחה רוב המשחק והייתה עדיפה על הלטבים המקומיים. ערבוביה לקראת סיום המשחק ברחבה כפה שיוויון 1:1

נרי וייס , כ"ב בתמוז תשע"ו

אצילי. שוב אחראי על כיבוש השערים של הירושלמים
אצילי. שוב אחראי על כיבוש השערים של הירושלמים
צילום: פלאש 90

עוד צעד בדרך לאירופה? בית"ר ירושלים וילגבה ריגה הלטבית סיימו את משחקן הראשון ביניהן במסגרת הסיבוב השלישי במוקדמות הליגה האירופית, בתוצאת תיקו 1:1, במשחק שהתקיים בלטביה.

עבור הירושלמים התוצאה לא רעה כל כך, כשאלה כבשו שער חוץ יקר, אך ללא ספק הם אלה שיוצאים מאוכזבים כשיכולים היו לסיים את המשחק עם יותר משער אחד ובניצחון. כעת עוברת ההכרעה לאצטדיונם הביתי, אצטדיון טדי שבבירה, שם יתקיים משחק הגומלין בין השתיים, בשבוע הבא.

הירושלמים פתחו את המשחק היטב עם קצב טוב ושליטה בכדור. בדקה ה-25 השלטון הירושלמי תורגם לשער חוץ יקר, כשעומר אצילי, מי שעתידו בקבוצה הירושלמית עדיין לוט בערפל ובשלבי בוררות מול הבעלים טביב, שוב אחראי על השער. אצילי הכניס כדור עומק מדהים וחכם לעידן ורד שלא התקשה לכבוש את שערו הראשון בקדנציה השניה שלו בקבוצה מהבירה.

עד למחצית העניינים נרגעו מעט, והירושלמים הרגישו שהם בדרך לניצחון קל.

גם במחצית השניה שלטו הירושלמים ללא עוררין, כשהיו אף קרובים להכפיל את התוצאה. איתי שכטר החמיץ שער בטוח, והקלישאה שאומרת שמשלא כובשים - סופגים, שוב הצדיקה את עצמה. הבלם ויטאליס סמירנובס השווה מקרוב אחרי ערבוביה ברחבת הירושלמים, וכמעט שהמארחים הלטבים כבשו שער שני מהיר כשרק בוריס קליימן הציל ומנע את המהפך בניגוד למשחק.

בסיום, תיקו 1:1 ששווה מעט נקודות לירושלמים מול היריבה הלטבית, שעושה רושם כקבוצה שאפשרי לעבור אותה בדרך לפלייאוף על העליה לשלב הבתים של הליגה האירופית. הירושלמים יבצעו את העבודה בשבוע הבא מול אוהדיהם הביתיים?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il