חוזר. גלעד שרון
חוזר. גלעד שרון פלאש 90

גלעד שרון, בנו של ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון, מסביר בראיון לערוץ 2 את סיבותיו להתפקדותו ללליכוד.

לדבריו בחר בתנועת הליכוד מאחר והליכוד הוא "היחיד שמבין מה באמת אפשר לעשות עם הפלשתינים. אין בו את התמימות שיש בשמאל ואין בו את המשיחיות והסהרוריות של מפלגות הימין".

בדבריו הזכיר כי אביו הוא שהקים את הליכוד ובהמשך הפך את המפלגה מהמפלגה כושלת בת 12 מנדטים למפלגת שלטון.

כאשר נשאל על ידי המראיין, יואב לימור, מה יאמר על התפקדותו מנהיג הליכוד הנוכחי, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שכזכור לא תמיד הסתדר עם אביו של גלעד, השיב הבן ואמר כי "הליכוד הוא מפלגה דמוקרטית ולא חייבים לומר אמן לכל מה שאומר המנהיג".

בהמשך התבקש לשרטט את הקווים העיקריים של משנתו המדינית ואמר כי הוא "רוצה מה שיותר שטח ומה שפחות פלשתינים ומה שיותר ביטחון לישראל".

לדבריו בניגוד לרצועת עזה, ממנה הסיג אביו את כוחות צה"ל ועקר את הישובים היהודיים שם, ביהודה ושומרון מדובר במציאות שונה לחלוטין: "אי אפשר למסור את כל יהודה ושומרון כי הביטחון לא יאפשר זאת, וגם לא ניתן לאפשר מדינה דו לאומית, וגם לא תהיה מדינה שבה אזרחות שונה לשתי קבוצות אוכלוסיות".

הוא הסביר בקצרה את המורכבות המדינית בה מצויה ישראל והוסיף: "לא יתכן שיהיה רצף מסוכן מפרברי תל אביב ועד המשוגעים של המדינה האיסלאמית".

נזכיר כי שרון הבן נחשב בעיני רבים כמי שהוביל את אביו לביצוע העקירה והגירוש מגוש קטיף, ובאשר לנסיבות והסיבות לכך חלוקות הדעות בין הסבורים שמאחורי המהלך היו שיקולים מדיניים ואכן אריאל שרון שינה את תפיסותיו המדיניות באשר להתיישבות וחשיבותה, לבין הסבורים שהמהלך כולו לא נועד אלא כדי להסיר מעליו איומים משפטיים בפניהם עמד.