"אולי כשלתי בלשוני"

ראש המועצה האזורית גליל תחתון, מוטי דותן, שאמר שאינו רוצה ערבים אצלו בבריכות השחייה מבהיר "מתנצל, אולי כשלתי בלשוני".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בתמוז תשע"ו

בריכה. אילוסטרציה
בריכה. אילוסטרציה
פלאש 90

ראש המועצה האזורית גליל תחתון, מוטי דותן, התנצל בדף הפייסבוק שלו לאחר שטען כי הוא "לא רוצה ערבים בבריכות" בשל הרגלי הניקיון שלהם.

בפוסט שפרסם כתב דותן, "חבריי היקרים יהודים וערבים כאחד! אתמול במהלך שידור ברדיו נשאלתי לגבי האוכלוסיה ההומוגנית הפוקדת את בריכות השחייה ביישובי המועצה. בתשובתי התייחסתי להבדלים התרבותיים בין האוכלוסיות והתנהלותן בבריכה...לצערי ייתכן ולא הובנתי כראוי ואולי אף כשלתי בלשוני. בין אם כך ובין אם כך, אני מתנצל בפני כל מי שחש עצמו נפגע!".

בהמשך כתב דותן, "כפי שרבים מכם יודעים, אני איש של בריות, אוהב כל אדם וחי בשכנות טובה וחברית עם מגוון האוכלוסיות באזורנו. אני מאמין שנמשיך לחיות כך גם בעתיד ומאחל לכולנו שבת שלום והמשך קיץ נעים ובטוח".

בראיון אתמול אמר דותן, "פעם מישהו אמר לי שמנהיגים צריכים להוביל מנהיגות ולא פופולריות ברשתות החברתיות. אני מתכוון לכל מלה. להחזיק בריכה זה הרבה מאוד כסף. ולכן אני חושב שמי שלא מהיישוב ולא מהאזור צריך לשלם יותר".

הוא הוסיף: "אני לא שונא ערבים, אבל אני לא רוצה אותם אצלי בבריכות. גם אני לא הולך לבריכות שלהם. אם אני אבוא עם בגד ים סליז כזה, או יבואו איתי נערות עם ביקיני, ברור לך מה יקרה להן, אז לכן הם ישארו בבריכות שלהם והחבר'ה שלי ישארו בבריכות שלנו".

"זה פערי תרבות, זה לא גזענות.. בתרבות הלא יהודית, הערבית, נכנסים לבריכה עם בגדים, מנסים להכתיב צורות לבוש כאלה ואחרות ולכן זה לא מתאים לנו. תרבות הניקיון היא לא כמו אצלנו. למה זה גזעני?".