קנס לערוץ 20. העילה: שידר חדשות

הערוץ נקנס בסכום של כ-151 אלף ש"ח לאחר שהעביר דיווחים חדשותיים ישירים מזירת הפיגוע בטורקיה וזירת הפיגוע במתחם שרונה.

ערוץ 7 , כ"ה בתמוז תשע"ו

הפיגוע באיסטנבול
הפיגוע באיסטנבול
צילום: רויטרס

מועצת הכבלים והלווין הטילה היום (ראשון) עיצום כספי בסך של 151,200 שקלים על הערוץ הייעודי למורשת ישראל (ערוץ 20) לאחר שנקבע כי הערוץ שידר משדר חדשות בניגוד להוראות רישיונו.

העיצום הוטל עליו לאחר שב-29 ביוני השנה הערוץ העביר דיווחים חדשותיים ישירים מזירת פיגוע שהתרחש בטורקיה. אגף הפיקוח במועצה קבע כי השידור היווה משדר חדשות.

שידור זה התקיים לאחר שבתחילת אותו חודש הערוץ העביר דיווחים ישירים מזירת הפיגוע בשרונה. לפיכך הוטל על הערוץ עיצום כספי בגין הפרה חוזרת.

על פי תנאי רישיונו, הערוץ יכול לשדר חדשות רק לאחר אישור המועצה מראש ובכתב. הערוץ הגיש למועצה בקשה להפיק חדשות ולשידור מהדורות ומבזקי חדשות; המועצה העבירה לערוץ דרישות להשלמות והבהרות על מנת שתוכל לבחון את הבקשה.

בצוות המקצועי של המועצה מבהירים כי קיומה של הבקשה לשדר חדשות לא מאפשרת חריגה מתנאי הרישיון הקיימים. במהלך 2015, על הערוץ הוטלו שני עיצומים כספיים בסך כולל של 252,600 ש"ח בשל הפרות דומות.

מערוץ 20 נמסר בתגובה, "מנסים בכוח לסגור אותנו. מה שערוץ 10 לא מצליח לעשות בבג"ץ, עושה עכשיו מועצת הכבלים והלווין. כנראה שמשרד התקשורת מדבר על ריבוי דעות ופלורליזם אבל לא באמת רוצה את זה. נשקול את המשך צעדינו".