בישיבת הממשלה היום (ראשון) התפתח עימות בין כמה שרים על תאגיד השידור הציבורי ודחיית שידוריו, במהלכו טען כי השר אופיר אקוניס כי תמיכת מפלגת הבית היהודי בקיומו של התאגיד החדש נובעת מהימצאות עיתונאים "מפד"לניקים" בתאגיד.

על פי הדיווח של עמית סגל בערוץ 2, שרת התרבות מירי רגב שאלה את השרים "מה שווה התאגיד אם אנחנו לא שולטים בו? השר צריך לשלוט. מה, נעמיד כסף ואז הם ישדרו מה שהם רוצים?".

שר החינוך נפתלי בנט אמר "אם לא רוצים את התאגיד אז תגידו - 'איבדנו את השליטה על זה, אנחנו לא רוצים'. אבל הדחייה לשנה וחצי נועדה להפחיד עיתונאים גם מימין וגם משמאל להצטרף. יש פה רצון להטיל סימן שאלה כדי להקשות ולייצר תקופה שהתאגיד יהיה בתלות מוחלטת בדרג הפוליטי".

שר המדע אופיר אקוניס ניסה להסביר את תמיכת שרי ''הבית היהודי'' בתאגיד: ''אין שם ליכודניקים, אין שם פריפריה, אין שם מזרחיים. לבית היהודי לא אכפת, אתם מכניסים לשם מפד"לניקים".

שרת המשפטים איילת שקד דפקה על השולחן, "תפסיקו כבר עם השקרים שלכם. תלמדו לשלוט ותפסיקו לקטר. חבורת בכיינים. יש לכם עיתון משלכם, מה אתם מקטרים?".

מאוחר יותר מסר דוברו של השר אקוניס כי "שר המדע חזר בישיבת הממשלה על עמדתו לפיה אנו צריכים שידור ציבורי מגוון ומאוזן שישקף את כל הדעות, העמדות והזרמים בחברה הישראלית. עושה רושם שהדבר הזה לא נבנה כך".