הטקס במחנה עמנואל
הטקס במחנה עמנואל צילום: דובר צה"ל

סגן-אלוף א' מונה היום (ראשון) למפקד יחידת ״מגלן״. טקס החילופים נערך בבסיס היחידה שבמחנה ״עמנואל״, במעמד מפקד פיקוד מרכז אלוף רוני נומה, מפקד ״עוצבת האש״ תת-אלוף אורי גורדין ומפקד חטיבת הקומנדו אלוף-משנה דוד זיני.

בטקס נכחו מפקדי ולוחמי יחידת ״מגלן״ בסדיר ובמילואים, המשפחות השכולות ונציגי עמותת "מגלן".

סגן-אלוף א׳ מחליף בתפקידו את אלוף-משנה יובל גז אשר כיהן כמפקד יחידת "מגלן" בשנתיים האחרונות ונכנס לתפקידו החדש כמפקד החטיבה המרחבית ״בנימין״ שבפיקוד מרכז.

אלוף-משנה גז מעביר היום את הפיקוד על היחידה לאחר תקופה משמעותית שכללה את מבצע ״שובו אחים״ ומבצע ״צוק איתן״ שבמסגרתו קיבלה היחידה את צל״ש הרמטכ״ל.

יחידת מגלן מתמחה בהשמדת מטרות איכות בעומק שדה הקרב וביצירת מודיעין. היחידה הוקמה ב-1986 ונקראת על שם העוף מגלן, שניתן לראותו גם בסיכת היחידה.

המפקד היוצא אלוף-משנה יובל גז אמר כי "כאן, בדיוק במגרש מסדרים זה, עמדתי לפני כשני עשורים, כחייל בין השורות עת סיימתי את מסע עלייתי ליחידה. היום אני פוסע שוב ויוצא באותו השער''.

לדבריו אין חוויה יותר משמעותית ללוחם ולמפקד מחווית הלחימה. ''הזיכרון המשמעותי ביותר עבורי מתקופה זו הוא המוטיבציה הבלתי מתפשרת לעשייה מצד הלוחמים, הנגדים, ומפקדי היחידה בסדיר ובמילואים.

''קידמנו את מבנה היחידה ושיכללנו את ארגונה. בנינו את מערך המילואים והאימונים ושיפרנו את תשתיות היחידה ונראותה. פרצנו יכולות טכנולוגיות ומבצעיות עם זרועות האוויר, המודיעין והאוגדות המרחביות. בנינו תוכניות אופרטיביות מגוונות והתאמנו לאורם''.

''לוחמיי", הוסיף גז, ''המשיכו לקדם את היחידה, המשיכו להיות רלוונטים, המשיכו במסורת הלוחמים הנהוגה, היו מוכנים בוקר וערב. זכרו, מגלן האש - תמיד תוקף, חוזר ותוקף לא נסוג לאחור ולא מרפה עד להשלמת המשימה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו