נעצרו קרובי המחבלים שרצחו את הרב מרק

צה"ל פשט על העיירה דורא באזור חברון ועצר את אחיו ובני משפחה נוספים של המחבל שביצע את הפיגוע בו נרצח הרב מיכאל מרק הי"ד.

ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ו

כוחות צה"ל בפעילות
כוחות צה"ל בפעילות
צילום: דובר צה"ל

כוחות צה"ל פשטו הלילה (שני) על העיירה דורא באזור חברון שממנה יצאה חוליית המחבלים שרצחה את הרב מיכאל מרק הי"ד בפיגוע ירי בכביש 60.

הכוחות עצרו את אחיו ובני משפחה נוספים של מוחמד פקיה, מבצע הפיגוע, ואת אחיו של מוחמד עמאירה שהיה הנהג ברכב הפיגוע וגם כמה מבני דודיו.

בסך הכל עצרו כוחות צה''ל עשרה סייענים וקרובי משפחה, ביניהם סוחרי אמל״ח שסייעו למחבל מוחמד פקיה (29) שחוסל בביתו לפני כשבוע על ידי כוחות הביטחון. הוא חוסל במהלך חילופי אש בעת ניסיון מעצרו.

פקיה, תושב חברון, היה כלוא בישראל בין השנים 2006‑2010 בעקבות מידע מודיעיני שחשף כי גויס לחולית הג'יהאד האסלאמי, ופעל להקמת מעבדת חבלה. הוא שוחרר אחרי שריצה את מאסרו, ארבע שנים בסך הכול. במהלך כליאתו עבר מהג'יהאד האסלאמי לחמאס.

כמה שבועות קודם לכן נעצר מוחמד עמאירה, תושב דורא כבן 38, ששירת במנגנון הביטחון הלאומי של הרשות הפלשתינית. מעצרו של מוחמד עמאירה שלושה ימים אחרי רצח הרב מרק, בעקבות מודיעין של שב"כ שחשף היכן הוא מסתתר, היה המהלך הראשון שהוביל לחשיפת החוליה כולה.

עמאירה הודה בחקירתו כי שימש נהג במהלך הפיגוע, בעוד פקיה ביצע בפועל את הירי הקטלני. עמאירה הוסיף כי פקיה תכנן לבצע פיגועי ירי נוספים באזור.

דבריו של הנהג הובילו לחשיפת אנשי החוליה. הם סייעו לפקיה להתחבא בדירות מסתור עד לקבלת "ידיעת הזהב" של השב"כ על אודות מחבואו בבית בצוריף שבנפת חברון.