אופק בוכריס
אופק בוכריס צילום: פלאש 90

יוסי דרמר, חברו הקרוב של תא''ל אופק בוכריס, מתייחס הבוקר (שני) להחלטה המפתיעה של הקצין הבכיר לפרוש מצה"ל ומבהיר כי אין במהלך שמץ של הודאה במעשים שמיוחסים לבוכריס בכתב האישום נגדו.

"אופק יוצא למערכה, למלחמת חייו על טיהור שמו ולצורך זה צריך להיות פנוי רק לזה מכל מחויבויות אחרות, לא לצבא ולא לשום גורם אחר", אומר דרמר בשיחה עם ערוץ 7.

לאורך כל החודשים האחרונים הקפיד בוכריס לשמור על קו ממלכתי ולא לתקוף את התביעה הצבאית ובוודאי שלא להכפיש ולתקוף את המתלוננות נגדו. "אופק מבין שצריך להסיר את הכפפות ולעשות דברים שבעבר לא יכל לעשות אותם", אומר דרמר.

''כולם שואלים מה המניע של המתלוננות נגדו. אופק לא יודע מה המניע אבל ברור שיש פה מניע'', הוא קובע.

לדבריו, אופק הבין שקיים סיכוי קלוש שיחזור לשרת בצה''ל - "סיכוי קלוש עד לא מעשי", כלשונו של דרמר. "לאורך כל הדרך הוא חיכה לראות לאן זה הולך וקיווה בסתר ליבו שאולי יהיה נס והפרקליט הצבאי הראשי לא יגיש כתב אישום. זה לא קרה והיום אופק יוצא למערכה''.

דרמר מגיב לאחת מעורכות הדין של המתלוננות שטענה כי פרישתו של בוכריס היא תחילת ההודאה במעשים המיוחסים לו. "הפוך, הפוך, אופק מכחיש הכל מכל כל. עצם זה שהוא פרש מהצבא זו לא הכרה בהודאה אלא רק כדי להיות פנוי במערכה לטיהור שמו''.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו