בנט: אנחנו מאבדים מיליוני יהודים

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, הגיע הבוקר לכנס שליחי הציונות הדתית הנערך בירושלים, וסיפר לשליחים את סיפורו המשפחתי.

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ו

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, הגיע הבוקר (שני) לכנס שליחי הציונות הדתית המתקיים בירושלים, ובירך את 300 השליחים שיצאו למשימתם בשבועות הקרובים.

"כשאני חושב על מדינת ישראל ומהן המשימות הגדולות ביותר אם יש משהו שמדיר שינה מעיניי זה שאנחנו מאבדים מליוני יהודים", פתח בנט. "מעט פעמים בתולדות עם ישראל היינו בקצב איבוד כזה
בחורבן הבית הראשון והשני, בשואה ועכשיו במשמרת שלנו".

לדברי בנט, "בעיניי מדינת ישראל היא מדינת אזרחי ישראל אבל היא גם מדינת כלל יהודי העולם. המשימה שלכם היא משימת הצלה, המשימה היא לחרוג מהקהילה אותה תשרתו החוצה".

"אני מצפה מכל אחד ואחת לעבוד מאוד קשה ולחשוב איך אפשר להציל עד יהודי ועוד יהודיה. המפתח הוא בראש ובראשונה דרך הפנים שלכם, יותר מאידאולוגיה", הוסיף.

בנט שיתף את השליחים בסיפורו האישי, "גם אנחנו משפחת שליחים, אבי היה שליח באמריקה בשנים 77-79. המכניקה שהכי עבדה הייתה כשהזמינו אלינו הביתה יהודים והם ראו את החיים האמיתיים. אנשים רוצים לראות פנים, דמות, פרצוף. דרך מי שאתם ולא רק מה שאתם מייצגים בחום ובהתנהגות שלכם, בכנות זו הדרך האפקטיבית ביותר לחבר אנשים אלינו".

"אני יודע שנבחרתם, שאתם עוברים תהליך הכנה, אני מאמין בכם", הדגיש בנט, "אין למדינת ישראל משימה נעלה יותר. עם המון אהבה, מאחל לכם הצלחה".