"קשה לישון בחדר שבו הלל נרצחה"

אמה של הלל יפה הי"ד לא עוצרת לרגע בפעולות ההנצחה, אך מספרת על רגעי הקושי, "אנחנו גם עושים וגם בוכים. הכאב הוא אדיר ובלתי נתפס".

בני טוקר , כ"ו בתמוז תשע"ו

רינה ועמיחי אריאל
רינה ועמיחי אריאל
צילום: אלירן אהרון

רינה אריאל, אמה של הלל יפה הי"ד מספרת לערוץ 7 על פרויקט ההנצחה החדש שהם יוזמים לזכר הבת שנרצחה באכזריות במיטתה.

"אנחנו מגייסים 450 אלף ש''ח דרך הדסטארט להקמת מרכז מבקרים שיחבר בין היקב המשפחתי שלנו לקרית ארבע. הלל אהבה מאוד לעבוד שם עם אביה, הרעיון הוא לפתוח מרכז מבקרים שייקרא 'כרם הלל' ויספק סיורים באזור היקב והכרמים וברחבי קריית ארבע".

המטרה, אומרת האם, היא לחבר את הציבור הישראלי למקום עם היסטוריה בת אלפי שנים. "אנחנו עושים וגם בוכים, הכאב הוא אדיר ובלתי נתפס. הוא לא נחלש ולא מתעמעם. אבל בחרתי לעסוק בעשייה.

"לדוגמא, הערב נקיים ערב התעוררות וחיזוק ובמהלכו יספרו על הלל, ינוגנו נעימות וחברותיה יבצעו קטעי מחול. קיבלתי על עצמי שפעם בחודש נעשה גם עליית נשים להר הבית לזכרה של הלל, הסיור יתחיל משער הלל שנקרא בעבר שער המוגרבים כדי לחזק את החיבור שלנו להר הבית".

אריאל מתארת את הקושי לישון בבית ובחדר בו אירע הרצח, "זה קשה, אנחנו קצת צובעים ומנסים לסדר מחדש. הצוואה של הלל היתה שזה המקום שלה והיא לא מפחדת, אז נכון שגם לנו לעיתים זה קצת קשה אבל זה המקום שלנו. אין לנו לאן ללכת.

הריקוד האחרון של הלל הי"ד

''בחדר שלה במקום שהאחיות הקטנות ישנות, לא קל להן, צבענו וניקינו ושמנו תמונות חדשות, אנחנו מדברות איתן על כמה שעצוב וקשה לנו. אנחנו צריכים לקנות לחדר כמה דברים שנלקחו אחרי הרצח שהיו עם הרבה דם כמו שטיח, פוף ודובי שהן מאוד אוהבות, ככה נוכל להחזיר את התחושה של הבית".

אריאל מספרת על הסרטון של הריקוד האחרון שריגש רבים ברחבי העולם, "זה באמת סרטון מדהים, ערב אחרי הרצח הזמר כתב את זה מדם ליבו ועד היום אנחנו רואים ובוכים. הוא עשה עבודה אסטטית שגם טשטש את הבנות האחרות שרוקדות.

"אנשים רואים את זה וזה נוגע להם עמוק בבטן. אנחנו מרגישים שצריכים לעשות הרבה כדי למנוע את הרצח הבא, והעשייה הזאת אף פעם לא נגמרת".