אופק בוכריס
אופק בוכריס צילום: פלאש 90

הרב עוזי בוכריס, בן דודו של תא"ל אופק בוכריס, משוכנע בחפותו ומקווה שהוא עוד יחזור למדים ולצה"ל.

בשיחה עם ערוץ 7 טוען הרב בוכריס כי הפרשה נגד הקצין הבכיר היא עלילה מתוכננת היטב שחייבת להיחקר בצורה יסודית.

על החלטתו של תא"ל בוכריס אומר בן דודו, "אנחנו מאוד מכבדים את ההחלטה שלו שמגיעה ממקום ערכי ועם המון אומץ לב להגיד 'אני שם את הדרגות על השולחן ומתמודד עם מי שהיא פחות ממני בדרגה, בגובה העיניים שלא תרגיש יראה או פחד כשהיא עומדת מולי'.

"כל מי שמכיר את ההיסטוריה הצבאית שלו וכל הפקודים שלו יכולים להעיד על זה - הפסדנו מצביא חשוב לעם ישראל. על זה אנחנו כואבים אבל בעזרת ה' מקווים ומתפללים ויודעים שכשהוא יוכיח את חפותו יהיה מי שידאג להחזיר אותו למערכת הציבורית שהיא הפסידה אותו בשלב הזה לפחות''.

הרב בוכריס משוכנע בחפותו של אופק. ''הוא לא עשה שום דבר, כמובן הכל מתבסס על זה שאנחנו יודעים וטוענים לחפותו המוחלטת, וכרגע יש כאן פסק זמן בשיא הקריירה שלו".

הוא קורא לחקור את העיתוי בו הגיעו המתלוננות, "אנחנו יודעים באיזה עיתוי זה הגיע ואנחנו מקווים שבעזרת ה' הדברים יתבררו. אנחנו לא יודעים למה המתלוננות הגיעו, אנחנו יודעים מתי הן הגיעו, הן הגיעו ערב קבלתו לתפקיד ראש חטיבת מבצעים שהוא תפקיד מאוד מרכזי בצה"ל.

"כל מי שמכיר את צה"ל יודע שזה הקצין הכי משפיע בצה"ל עם פנים קדימה, עם יכולת פריצה קדימה וממש בשבוע של קבלת התפקיד הן הגיעו, מי שעיניו בראשו מבין את המשמעות של זה".

"מדוע אלה שצריכים לחקור לא שאלו את שאלת המיליון דולר למה הגיעו שתי המתלוננות? גם אנחנו שואלים למה הן הגיעו ומישהו צריך לתת על זה תשובות. יש עיתונות חוקרת אבל לפני כן יש את מצ"ח ואת המערכות החוקרות. אנחנו היינו מנועים מלעשות זאת על פי הנחייתו של אופק שהתווה קו ברור שאנחנו לא חוצים גבולות''.

לדבריו אופק בוכריס מכבד את מערכות המדינה והורה למשפחה לכבד את ההליך המשפטי בעניינו. ''אבל התחושה שלי שמי שהיה צריך לעשות את העבודה לא עשה אותה כמו שצריך, לא חקרו את הנישה הזאת, של למה הן הגיעו ואיך זה שמדובר בשתי חברות קרובות, ואיך זה שהן מגיעות מאותה מחלקה ומכירות וכל אחת טוענת טענה שלא קשורה לשנייה ומגיעות ברגע נתון ובזמן נתון. אני מקווה שמישהו עוד יעשה את העבודה הזאת בעתיד".

בכל מקרה, הוא משוכנע שבן דודו יצא זכאי מהמשפט, "הדברים בעזרת ה' יתבררו בבית המשפט לא בכיכר העיר, אנחנו סומכים את ידינו על בית הדין ושמה הדברים צריכים להתברר. אני משוכנע שהוא יצא זכאי כי הוא זכאי.

"אני רוצה לקוות שמערכת הדין במדינת ישראל יודעת לחרוץ דין על פי האמת. אני יודע בוודאות שהוא זכאי גם מהכרות אישית וגם אני יודע מה קורה ומכיר את הטענות שנשמעו".

הרב בוכריס מדגיש, ''לא לחינם השימוע הזה לקח 3-4 מפגשים הרבה מעבר לזמן הנתון. לא לחינם היתה תחושה אצל עורכי הדין שלו ולמי שקרוב לתיק הזה שאין פה בשר, יש במקרה הטוב גרסא מול גרסא ומישהו צריך להחליט מה נכון. במקרה הגרוע יש כאן גרסאות שהופרכו מול גרסה שלא הופרכה אפילו פעם אחת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו