"לעודד חברות המעסיקות נשים חרדיות"

ח"כ יעקב אשר קרא בוועדה למעמד האשה בכנסת להגביר את התמריצים למי שמעסיקים נשים מהמגזר החרדי.

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ו בתמוז תשע"ו

"לעודד חברות המעסיקות נשים חרדיות"-ערוץ 7
יעקב אשר
צילום: פלאש 90

נושא תעסוקת נשים חרדיות ופערי השכר בין אישה חרדית לאישה הלא חרדית עלה היום (שני) לדיון בוועדה למעמד האשה בכנסת.

במהלך הדיון הוצגו נתונים על פערי שכר של נשים חרדיות במקצועות ההייטק המשתכרות בשכר נמוך יותר מהקולגות שלהן אשר אינם נמנות על המגזר החרדי.

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) אמר כי נושא פערי השכר הוא נושא חשוב אך צריכים להיזהר שלא יצא שכרו בהפסדו, בכך שלא יגרם מצב שבו אנו תוקפים את המעסיקים - וגורמים להם למשוך את ידיהם מפרויקטים העוסקים במתן תעסוקה לציבור החרדי "ובכך אנו כורתים את הענף עליו אנו יושבים", כלשונו.

לדבריו, תפקיד המדינה הוא לעודד את המעסיקים המשלבים בכח האדם נשים מהמגזר החרדי. "אנו צריכים לבחון מה המעסיק מקריב בשל כך, וכיצד אנו מעודדים אותו להגדיל את כח האדם בנשים חרדיות נוספות. לשם כך צריך לגעת בשורש הבעיה - בכך שאין השקעה רצינית של המדינה במלגות הלימודים ויתרה מכך, הפסיקו את רוב מענקי הלימודים לנשים חרדיות".

"מחובתנו לדאוג לציבור החרדי ולנשים הנושאות בעול הפרנסה, וצריך לשבח את אותן נשים המוכנות לעבוד בשכר נמוך יותר ובתנאים פחות טובים כדי שילכו לעבוד במקום עבודה בו ניתן לשמור על אורח החיים החרדי כדי שרמתם הרוחנית לא תיפגע", אמר ח"כ אשר.

הוא קרא לממשלה לעודד בתקצוב ובהקלות שונות חברות המעסיקות נשים מהמגזר החרדי. "אנחנו צריכים לדאוג שהעובדה שנשים חרדיות יכולות לעבוד רק במקומות המתאימות לרוחם לא תנוצל להפחתה בשכרן לעומת עובדים אחרים", סיכם ח"כ אשר.