אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: Thinkstock

ד''ר איליה בר מהמרכז הרפואי לפוריות ברמת אביב, רופאה של האישה בת ה-60 שילדה הבוקר בת בבית החולים קפלן מתייחס ללידה הדרמטית להסתיימה בניתוח קיסרי בשל רעלת הריון בה לקתה האישה. לאם ולבתה שלום.

בראיון לערוץ 7 מסביר ד"ר את המורכבות והסיכונים בלידה בגיל מאוחר, "במקרה הזה כבר היו כמה הפלות מוקדמות וכדי שנצליח להשריש את ההריון ושגם יחזיק מעמד נאלצנו לעשות ניתוח די מסובך להורדת גידול לא שפיר שהתפתח ברחם במהלך ההריונות.

"הגיל המתקדם עלול לגרום לסיבוכים כמו לחץ דם, כמו שאכן שהיה במקרה הזה מה שאילץ אותנו להקדים את הלידה", סיפר הרופא.

לדבריו, כיום ניתן ללדת גם בגילאים מאוחרים אבל זה בהחלט לא מומלץ. "גם לפני שנתיים הייתה לידה בגיל 60, זה אירוע לא שכיח, רוב המטופלות במרכז שלנו יולדות לכל המאוחר בגיל 54-55. כמובן במקרים שלנו הנשים לא בחרו בזה.

"אבל אישה שמתייעצת איתי, אני בהחלט ממליץ לה לממש את הזכות להיות אמא בגילאים מוקדמים יותר לכל היותר גילאי 36-38, לאחר הגיל הזה יש אמנם אופציה להיכנס להריון וללדת אבל כאן האישה תצטרך לעבור סדרה של בדיקות שיוודאו שהבריאות אכן תקינה ושהיא יכול לשאת את ההיריון".

ד"ר בר מבהירר כי אין שום בעיה פיזית להיות אם בגיל 60, "אני יודע שיש אנשים שמסתכלים בעין ביקורתית על לידות בגיל כזה ולא בצדק, תוחלת החיים בימינו אצל נשים בישראל היא 83, אם האישה בריאה אין סיבה שהיא לא תוכל לגדל את הילד עד גיל הבגרות והלאה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו