המשלחת לאולימפיאדה בכימיה
המשלחת לאולימפיאדה בכימיה צילום: דוברות

הישג מרשים למשלחת הישראלית באולימפיאדה הבינלאומית בכימיה.

בתחרות שהסתיימה אתמול, בעיר טיבליסי שבגאורגיה זכתה נבחרת ישראל בכימיה ב- 2 מדליות אולימפיות: מדליית כסף ומדליית ארד.

האולימפיאדה הבינלאומית בכימיה כללה 66 מדינות, ובסיומה דורגה ישראל ברשימת 20 המדינות הראשונות (אין דירוג רשמי) ושנייה מבין מדינות המערב (אחרי ארה"ב). במקום הראשון זכתה נבחרת רומניה, ובמקומות השני והשלישי זכתה נבחרת סין.

ההישג של נבחרת הכימיה מצטרף להישגן של הנבחרות האולימפיות במתמטיקה ופיזיקה שזכו לאחרונה בעשר מדליות אולימפיות.

המשלחת הישראלית בכימיה כללה ארבעה תלמידים: רון סולן – מדליית כסף (תיכון ראשונים, הרצליה), רינה סבוסטיאנוב- מדליית ארד (מקיף ג', אשדוד) אופיר שמול, (התיכון הישראלי למדעים ואומנויות, ירושלים) וגיא הרדוף (תיכון ראשונים, עמק חרוד)

בראש המשלחת עמד פרופ' זאב גרוס מהטכניון. צוות המשלחת כלל גם את מאמנת הנבחרת דר' איזנה ניגל-אטינגר מהטכניון וד"ר איריס ברזילי מהטכניון.

פרופ' זאב גרוס הדגיש, "השנה רואים שיפור גדול בהישג הנבחרת שהתבטא לא רק במדליות אלא גם באיכות הציונים שחברי המשלחת השיגו בתחרות. הרמה הבינלאומית היא גבוהה מאוד ואין ספק שהאולימפיאדות למדעים מכשירות את התלמידים שלנו לקראת השתלבותם בעולם האקדמיה והתמודדות עם אתגרי עולם הכימיה ברמה הגבוהה ביותר".

שר החינוך נפתלי בנט הוסיף, "תלמידי ישראל מביאים פעם אחר פעם כבוד וגאווה למדינת ישראל בתחרויות הבינלאומיות במדעים. להצליח ולזכות בהישגים בדבר שהוא גם התחביב של התלמיד זו הנוסחה להצלחה".