עתירה לבג"ץ נגד מינוי הרב קרים

העותרות: חברות הכנסת של סיעת מרצ, זהבה גלאון, מיכל רוזין ותמר זנדברג. לטענתן "דבריו המקוממים" של הרב קרים פוסלים את מינויו.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ז בתמוז תשע"ו

חברות הכנסת של סיעת מרצ, זהבה גלאון, מיכל רוזין ותמר זנדברג, הגישו היום (שלישי) עתירה לבג"ץ בדרישה לבטל את מינויו של אל"מ הרב אייל קרים לתפקיד הרב הצבאי הראשי.

בעתירה נטען כי הרב קרים אינו ראוי לתפקידו בשל, "שנאת נשים יוקדת וחמורה, הומופוביה וחוסר סובלנות משווע כלפי הקהילה הלהטבית ושנאת זרים".

נזכיר כי לאחר ההודעה על מינוי הרב אייל קרים לתפקיד הרב הצבאי הראשי פרצה סערה ציבורית בעקבות דברים שכתב כתשובה לשאלה שהופנתה אליו באמצעות האינטרנט בשנת 2003 בסוגיית "אשת יפת תואר".

למרות הסערה הציבורית הודיע הרמטכ"ל איזנקוט לרב קרים לאחר שיחה בין השניים כי מינויו לתפקיד שריר ועומד. במהלך השיחה עם הרמטכ''ל, הדגיש הרב מעל לכל ספק כי הוא וכלל חיילי צה״ל כפופים באופן מלא לפקודות הצבא ולרוח צה״ל.

הרב קרים התחייב כי הוא באופן אישי והרבנות בראשותו יכבדו כל אדם באשר הוא אדם ללא הבדלי דת, גזע והעדפה מינית וכי הוא רואה בצה״ל את צבא העם הקולט לתוכו את כל המתגייסים והמתגייסות באשר הם.

מצה"ל נמסר כי איזנקוט דן עם הרב על תפקידי הרבנות הראשית והאופן שבו הוא רואה את הרבנות תחת פיקודו, והתרשם כי הרב קרים רואה עימו עין בעין סוגיות אלו.