ילכו לכלא
ילכו לכלא istock

מליאת הכנסת אישרה הערב (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את ההצעה לתיקון חוק הנוער של ח"כ ענת ברקו, לפיה גם מחבלים מתחת גיל 14 יוכלו להישפט למאסר.

חוק הנוער (שפיטה, ענישה ודרכי טיפול), קובע כי לא יוטל מאסר על קטין שבעת גזירת דינו טרם מלאו לו ארבע-עשרה שנים, אולם, התיקון שאושר הערב קובע הוראת שעה למשך שלוש שנים, לפיה ניתן יהיה לגזור מאסר על קטין מתחת גיל 14 שהורשע בעבירת הריגה, רצח או ניסיון לרצח, ובשעה שהוא יגיע לגיל 14 הוא יועבר ממעון נעול למאסר.

עם זאת, בית המשפט יורה על קיום דיון נוסף לקראת תום תקופת החזקתו של הקטין במעון נעול וכן יורשה לקבוע דיוני מעקב מעת לעת כל עוד הקטין מוחזק במעון הנעול, בהם יהיה רשאי לשקול את דחיית מועד העברתו של הקטין למאסר, קיצור תקופת המאסר וביטול תקופת המאסר.

לאחר האישור ציינה ח"כ ברקו, "החוק הזה נולד כצורך. אנו נמצאים בפני גל של טרור כבר הרבה מאוד זמן. חברה רשאית להגן על עצמה, את מי שנרצח מסכין בלב לא מעניין אם הילד היה בין 12 או 15".

לדבריה, "היו הרבה מקרים שראינו מחבלים מתאבדים בגיל 11. אולי יהיה החוק הזה משהו גם להגן על הילדים הללו שלא ישתמשו בהם כדי לשחוט אנשים".

בקריאה השלישית תמכו בחוק 32 חברי כנסת, 16 התנגדו ואחד נמנע.