יוגב על הרב בן דהן: טומן ראש בחול

לאחר שסגן שר הביטחון בישר כי מעולם לא נאסר על הכנסות ספר תורה בצה"ל, ח"כ מוטי יוגב טוען כי דווקא יש איסור כזה והוא עדיין תקף

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ח בתמוז תשע"ו

מוטי יוגב
מוטי יוגב
צילום: פלאש 90

ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) התייחס הבוקר (רביעי) להודעת סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן ולפיה מעולם לא היה איסור על קיום הכנסות ספר תורה בצה''ל, וטוען כי יש איסור כזה והוא טרם בוטל.

"אני מעריך ומוקיר את ידידי ח״כ הרב אלי בן דהן אבל ממליץ לסגן שר הביטחון לבדוק את הנעשה בשטח ואת ההנחיות שניתנו באכ״א, בטרם יגיב", אמר ח"כ יוגב.

יוגב סיפר כי רב צבאי קיבל טלפון מלשכת ראש אכ"א, לפני שלושה חודשים, ובה קיבל הוראה לבטל תהלוכת ספר תורה במחנה צריפין, בטענה שחסימת כביש בבסיס למשך זמן באמצע היום ע"י שירה וריקודים, מפריעה לסדר הצבאי ולמרחב הציבורי במחנה''.

''לאחר תחנונים, לחצים והסברים, הסכימו לאשר", סיפר יוגב. ''הטענה הזאת איננה תמימה, אלא ניסיון לצמצם אירוע של שמחת הכנסת ספר תורה בבסיס צריפין''.

לדבריו בעת האחרונה בוטלו הכנסות ספר תורה ואף הוגבלה השמחה בארבעה טקסי הכנסת ספר תורה לבסיסים ויחידות צה״ל''.

ח"ג יוגב הדגיש כי הוא ''שמח לבשר לסגן שר הביטחון שלאור פנייתי לרמטכ״ל הוא הורה להסדיר את הנושא בשיתוף הרבנות הצבאית''.

''צה"ל הוא צבא העם היהודי. אפשר לבחור ולעצום את העיניים ולומר שהכל בסדר, אבל כקצין ששירת עשרות שנים ומתוך אהבה גדולה לצה״ל ואמון במפקדיו ויש לי גם קושי אישי לבקר את צה״ל ומפקדיו המסורים, אבל אי אפשר לטמון את הראש בחול''.

לדבריו היה על ראש אכ״א להוציא פקודה המבטלת את הקפאת הכנסות ספר תורה וטוב עשה הרמטכ״ל שהורה להסדיר את הפקודות. ''אני שמח שלאחר פנייה שלי לרמטכ"ל, הוא הורה להסדיר את הנושא".