רינה ועמיחי אריאל
רינה ועמיחי אריאל צילום: אלירן אהרון

משפחתה של הלל יפה אריאל הי"ד, שנרצחה לפני כחודש בקרית ארבע, מגיבה בזעם להחלטת בג"ץ להרוס רק באופן חלקי את בית המחבל שרצח את יקירתם.

הוריה של הלל הי"ד אמרו, "החלטה אומללה שיש לה רק תשובה אחת - הקמת מרכז הנצחה להלל. הם לא יהרסו, אבל אנחנו נבנה. צדק ייעשה בבניית מרכז ההנצחה להלל. מאוכזבים מבית המשפט, אבל מאמינים בעם ישראל. קוראים לציבור, קחו חלק בהנצחת ביתנו".

הם מתחו ביקורת חריפה על מערכת אכיפת החוק. "אנו, הורי הלל יפה אריאל שנרצחה בשנתה רק לפני כחודש, המומים וכואבים סביב חוסר הצדק וחוסר המידתיות. נודע לנו היום שבית המחבל שרצח את בתנו לא ייהרס עד היסוד. אין ספק שבלבול מושגים בין טוב ורע מהווה רוח גבית לטרור ומזמין את הרצח הבא".

ההורים הוסיפו, "צר לנו שהמערכת המשפטית אינה פועלת לפי הצדק ומשרתת את אויבנו. צר לנו שממשלת ישראל אינה מגלה משילות ומגלה רפיסות וחולשה במאבקה נגד הטרור הרצחני. אנו נמשיך לבנות ולהתחזק ונתפלל למפולת הרשעים בידי האלוקים".

כזכור, שופטי בג"ץ קיבלו באופן חלקי את עתירת המשפחה של המחבל מוחמד טריארה שיוצג על ידי עו"ד לאה צמל - וקבע כי רק הקומה השנייה של המבנה בו התגורר - תיהרס. יתר המבנה, על פי הוראת בית המשפט, יוותר על כנו.

עוד קבעו שופטי בג"ץ כי אם מבחינה הנדסית לא יתאפשר להרוס רק את הקומה השנייה מבלי שייפגעו הקומות האחרות בבניין - יסתפקו השופטים באטימת הבית על ידי כוחות צה"ל.

משפחתו של המחבל טענה בפני השופטים כי יש להתחשב בה "מבחינה הומניטארית" - משום שבבניין מתגוררים גם אחיו הקטנים של המחבל - והם עלולים להיוותר ללא קורת גג.