תמונת אילוסטרציה
תמונת אילוסטרציה מאיר סלע

כתב אישום הוגש הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בתל אביב נגד שני תושבי העיר, יצחק בסון וחיים עבודי, ובו נטען כי השניים הונו קשישים ובעלי מוגבלויות ב-22 מקרים שונים.

השניים מואשמים בכתב האישום, כל אחד על פי חלקו, בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עושק, ניפוק שטרות מזויפים ועבירות נוספות.

מכתב האישום עולה כי השניים החליטו לבצע מעשי הונאה כלפי קשישים ובעלי מוגבלויות ולקבל מהם במרמה סכומי כסף הנאמדים בכ- 50,000 ש"ח.

השניים החזיקו בשטרות כסף מזויפים במטרה להחליפם בשטרות כסף אמתיים, תוך הצגת מצג שווא באמתלות שונות. הם נהגו להסתובב במונית, אותה שכר בסון מבעוד מועד, תוך התחזות לנהג מונית ונוסע, "ולצוד" קשישים ואנשים עם מוגבלויות במטרה להונות אותם.

בין היתר "ארבו" השניים לקורבנותיהם סמוך לבתי חולים, קופות חולים, בתים מוגנים, אזורים בהם יוכלו לפגוש בקשישים ואנשים עם מוגבלויות. השניים פנו אל קשישים ובעלי מוגבלויות וביקשו מהם, בין אם עלו למונית ובין אם הלכו לתומם ברחוב, לפרוט עבורם שטרות כסף, אשר הם ידעו כי אלו שטרות מזויפים.

בנוסף מואשמים השניים שביימו תאונת דרכים ובעקבות זאת קיבלו במרמה מבעלי הרכב המעורב סכומי כסף.

הפרקליטות מבקשת לעצור את השניים עד תום ההליכים. בבקשה נאמר "עצם ניצול אותן אוכלוסיות מוחלשות מצביע על התעוזה והמסוכנות שיש ללמד ממעשיהם של המשיבים אשר אותה לא ניתן לאיין. בחלק מן האירועים, הגדילו המשיבים ועשו שימוש בכרטיסי אשראי של קשישים ובעלי מוגבלות וביצעו משיכות של סכומי כסף גבוהים, תוך ניצול מצבם הגופני או המנטלי. המשיבים ניצלו את תמימותם של המתלוננים והאמון שנתנו בהם על מנת לקבל כספים במרמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו