עו"ד ציון אמיר
עו"ד ציון אמירצילום: אלירן אהרון

עורך הדין ציון אמיר, סנגורו של הנשיא לשעבר משה קצב, פנה לועדת השחרורים לאחר מתן ההחלטה שלא לשחרר את קצב שחרור מוקדם, ותקף את הדרך בה התנהלו הדיונים מול הוועדה.

אמיר סיפר לחברי הוועדה, "לפני שהדיון התחיל כאן, פתחתי את הדלת בחדר הסמוך איפה שהמתנו כולנו, בעקבות שיחת טלפון שנעשתה עם אחד מבני המשפחה ונאמר לנו שיש משדר מיוחד כעת בערוץ 1 או 10 ושם דווח שההחלטה היא לדחות את בקשת האסיר לקיצור העונש, ודעת מיעוט אחת שתומכת בשחרור ודעת רוב שלא".

"זה נראה מאוד מדויק, לכן אנו חושבים שאם הייתה הדלפה החוצה זו שערורייה שאין כדוגמתה. הדבר הזה צריך להיבדק ולהיבחן", דרש אמיר.

עו"ד אמיר טען כי עבודת הוועדה הושפעה מהקמפיין נגד שחרור קצב, "אנו עדים למעשה קמפיין חסר תקדים שמשפיע ומכניס רוח רעה לתוך ההליכים המשפטיים מאז שזה התחיל בשנת 2006 ועד היום".

בהמשך תקף עו"ד אמיר את העובדה שח"כ זהבה גלאון פנתה במכתב לוועדה, "נעשו ניסיונות בלתי פוסקים להשפיע על ההחלטות, באמצעים חמורים. הדברים שנשמעים הם קשים מאוד, שעיתונאי מרשה לעצמו להתקשר לחברי הוועדה, זה דבר חמור מאוד. חמור מאוד שחברת הכנסת גלאון שלחה לחברי הוועדה מכתב. אני אומר את הדברים הללו לאחר שההחלטה כבר ניתנה, אני כבר מזועזע".

בסיום הדברים ציין עו"ד אמיר, "אנו חולקים על ההחלטה, כשאנחנו גם ערים לכך שאתם תחת מתקפה של קמפיין אכזרי".