מתחברים לעם, לתורה ולארץ בהרי איטליה

מחנה סיירים של בני עקיבא אירופה הסתיים ואנו שומעים על החוויות והמכנה המשותף שמחבר את הצעירים היהודים במחנה - מאירופה ומישראל.

אלירן אהרון , א' באב תשע"ו

עמוסי חוויות וריגושים סיימו חניכי בני עקיבא מכל רחבי אירופה את מחנה הסיירים שהתקיים השנה בצפון איטליה. פגשנו בירושלים את אפרת מצלר, ראש דסק אירופה בבני עקיבא העולמית, שסיפרה על הייחודיות של המפעל החשוב הזה.

"⁠⁠⁠⁠מחנה סיירים בני עקיבא אירופה קיים למעלה מארבעים שנה, כמעט תמיד באותה מתכונת", מספרת מלצר, "המחנה נע ממקום למקום ובעשור האחרון שדרגנו את המחנה בכך ששילבנו בו גם משלחת מישראל".

החניכים מגיעים למחנה הסיירים מכל רחבי אירופה, השנה היו קבוצות גדולות משוויץ, בלגיה, הולנד, איטליה, צרפת וגרמניה.

למחנה הסיירים נתנו את הכותרת "סיירים - Keeping you Connected" (שומרים עליכם מחוברים). "מלבד הכיף, הטיולים ומחנות השטח המטרה זה לעשות חיבורים", מסבירה מלצר, "מחוברים לעם ישראל, ארץ ישראל, ותורת ישראל".

הגיוון בחניכים הוא אחד המאפיינים הבולטים במחנה - מצד אחד מאתגר אך מצד שני מרגש ומאחד. "זה מדהים לראות את התופעה שם", ממשיכה ומספרת מלצר, "מגיעים חניכים מבתים שונים ורקעים שונים, כאלה מבתי ספר יהודיים ואחרים שלא, סניפי 'קירוב' וסניפי 'ריחוק', חניכים שזה הקשר היחיד שלהם ליהדות וכאלה שבאים מבתים של 'בני עקיבא' כמו בארץ.

"מה שקורה שם בשבועיים האלה, קשה לתאר במילים. החיבורים שקורים שם זה דבר מדהים", היא מסכמת.