אדם פיטי. שיא עולם במוקדמות
אדם פיטי. שיא עולם במוקדמות צילום: רויטרס

היום הראשון של המשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, עוד לא הגיע לסיומו וכבר מספק זה לא מעט כותרות. לצד האכזבה הגדולה של המשלחת הישראלית, יש כאלה שהיום הראשון בישר עבורם טובות.

אחד מאלה הוא השחיין הבריטי, אדם פיטי. אלוף העולם מ-2015, ומי שסומן כמועמד הבכיר לזכיה במדליית הזהב, שבר את שיא העולם ב-100 מטר חזה כבר בשלב המוקדמות כשעצר את השעון על 57.55 שניות. למעשה, תוצאתו של האנגלי בן ה-21 הינה שיפור מדהים של 37 מאיות מהשיא הקודם שהוא עצמו קבע באפריל 2015.

לא רק עבור הבריטים היום הראשון הניב כותרות חיוביות, כשהמשלחת של ארצות הברית סיימה אותו עם מדליית זהב ראשונה.

על מדליית הזהב הראשונה במשחקים האולימפיים אחראית ג'יני טראשר האמריקאית בת ה-19. טראשר ניצחה בקליעה מ-10 מטרים ברובה אוויר לנשים עם תוצאה של 208.0, ואת המקומות אחריה תפסו שתי הנציגות הסיניות דו לי וסילינג יי.

גם כותרות שליליות מספקים המשחקים האולימפיים, כשאחרי המתאגרף האירי מייקי אוריילי שנזרק מהמשחקים האולימפיים כשכל בבדיקות סמים, גם אתלט יווני מחוץ לתחרות בשל אותה סיבה.

האתלט היווני כשל בבדיקת סמים שהתבצעה בחודש יולי האחרון, ומיד כשחזרו תוצאות הבדיקה שהתגלתה כחיובית, הודיעו לו בוועד האולימפי כי אין הוא רשאי להישאר בברזיל.

עוד חדשות מהיום הראשון: שני פיצוצים נשמעו בשני מקומות שונים במהלך המשחקים האולימפיים. ב"סקיי ספורטס" דיווחו כי כוחות הביטחון בריו בודקים חשד לפיו נורה כדור של אקדח לכיוון חדר התקשורת בסמוך למסלול קפיצות הסוסים, ובקו הסיום של מירוץ האופניים נשמע פיצוץ שכנראה היה מבוקר כשכוחות הביטחון פיצצו תיק שנשכח במקום והיה לחפץ חשוד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו