כתבי אישום חמורים נגד אוהדי בית"ר

ניסיון לרצח, חבלה בכוונה מחמירה, שוד בנסיבות מחמירות ועבירות גזענות אלו רק חלק מהאישומים שהוגשו הבוקר כנגד אוהדי 'לה-פמיליה'.

נרי וייס - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ו

חשודים
חשודים
צילום: פלאש 90

לאחר מעצר של 59 אוהדים חברי ארגון 'לה-פמיליה', ארגון האוהדים של בית"ר ירושלים, הוגשו היום לבית המשפט המחוזי בתל אביב (ראשון) כתבי אישום נגד 19 מהעצורים, כשכל היתר שוחררו בתנאים למעצרי בית וחלקם אף לחופשי.

כזכור, במשך חצי שנה הפעילה משטרת ישראל סוכן סמוי בתוך ארגון האוהדים, כשזה היה חלק משמעותי בארגון ולאחר חצי שנה עזר למשטרה לעצור 59 מהאוהדים הירושלמים בגין עבירות שונות, החל מהחזקת אמצעי לחימה, דרך סחר בסמים ועד ניסיון ברצח אוהד הפועל תל אביב.

לאחר שמספר רב של עצורים שוחררו ובארגון האוהדים אמרו כי הסוכן הסמוי הינו נרקומן לשעבר וכל עדותו תיפול, הגישו היום בפרקליטות מחוז תל אביב כתבי אישום נגד 19 מהאוהדים שעוד עצורים, המשתייכים לארגון 'לה פמיליה'.

בין העבירות בהם מואשמים האוהדים הירושלמים: ניסיון לרצח, חבלה בכוונה מחמירה, שוד בנסיבות מחמירות, עבירות גזענות, עבירות בנשק ועבירות לפי חוק איסור אלימות בספורט בארץ ובחו"ל. הפרקליטות מצידה ביקשה מעצר עד תום ההליכים כשנראה שבית המשפט לא יאריך בהרבה את תקופת המעצר.

בפרקליטות מחוז תל אביב אמרו עוד כי במהלך הזמן הקרוב יגישו שם גם כתבי אישום בהליך רגיל נגד חשודים נוספים מארגון 'לה פמיליה' ששוחררו במהלך החקירה כשבמקביל, הוגשו תשעה כתבי אישום נגד תשעה חשודים בסחר בסמים אשר נגדם גובשה תשתית ראייתית בעקבות הפעלת הסוכן.

מדוברות ימ"ר החוף נמסר כי "בתום חקירה מאומצת במחוז החוף שארכה שבעה חודשים שכללה הפעלת סוכן, הצליח ימ"ר מחוז חוף לגבש תשתית ראייתית כנגד 19 דמויות מפתח דומיננטיות בארגון 'לה פמיליה'".

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג חלק מהנאשמים בפרשה מסר בתגובה "אני חושב שהיום די ברור שבפרקליטות קמו על צד שמאל והחליטו לרדוף דווקא את אוהדי בית"ר ירושלים. מגישים כתב אישום חמור, באישומים שכלל לא מתאימים לאירוע שהתרחש, האירוע עם אוהד הפועל תל אביב לדוגמא שהיום כבר כולם יודעים שאוהדי הפועל תל אביב הגיעו למקום גם הם עם לומים, סכינים וברזלים והייתה שם תגרה. אבל להפוך את זה לאיזשהו כתב אישום חמור ומזוויע יש לזה רק פרשנות אחת - רדיפה של אוהדי בית"ר ירושלים".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il