סוד כוחו של צה"ל: האיכות האנושית

תת-אלוף ערן שני מונה לראש חטיבת תכנון ומנהל כוח האדם. שני מחליף בתפקידו את תת-אלוף מירב קירשנר אשר מונתה לרמ"ט אגף כוח האדם.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ג' באב תשע"ו

הטקס בתל השומר
הטקס בתל השומר
צילום: דובר צה"ל

תת-אלוף ערן שני מונה היום (ראשון) לראש חטיבת תכנון ומנהל כוח האדם. שני מחליף בתפקידו את תת-אלוף מירב קירשנר אשר כיהנה בתפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות ונכנסת לתפקידה החדש כראש חטיבת הפרט וכראש מטה אגף כוח האדם.

טקס החילופים נערך במחנה "דורי" (תל-השומר), במעמד ראש אגף כוח האדם, אלוף חגי טופולנסקי, שאמר כי "חטיבת התכנון ומנהל כוח האדם הובילה לאורך השנים מהלכים משמעותיים לצה"ל ולמדינה.

''אנשיה הובילו את קיצור משך השירות, את הטיפול באוכלוסיות מיוחדות, את שיפור תהליכי האיתור והמיון, את כשירות מערך המילואים והתגמול לאנשיו ועוד הרבה נושאים נוספים. את כל אלה, הובילה בשנתיים האחרונות תת-אלוף מירב קרישנר", פירט ראש אכ"א.

''מירב, ההערכה אלייך חוצה גבולות ויחידות, לא רק בשל הישגייך והצטיינותך, אלא קודם כל בזכות מי שאת. את הפיקוד על החטיבה מקבל היום תת-אלוף ערן שני. ערן, יש לך את כל הכישרון והניסיון הנדרש ואתה תצטרך להיות במיטבך, בהצלחה", איחל טופולנסקי.

רח"ט תכנון ומנהל כוח האדם היוצאת, תת-אלוף קירשנר, אמרה כי "בהתרגשות ויראה קבלתי על עצמי לפני כשנתיים את הפיקוד על חטיבת התכנון ומנהל כוח האדם. תחושה זו התעצמה מספר ימים לאחר מכן, עת החל מבצע צוק איתן.

"חזינו בעוז רוחם של הלוחמים ובמפקדים שהוכיחו מנהיגות, דוגמא אישית ונכונות להקרבה תוך הובלת מערכה מורכבת. הישגי צה"ל והעמידה במשימה התאפשרו ויתאפשרו בזכות היותנו צבא חזק ועוצמתי, אך בעיקר בזכות האיכות האנושית שהינה סוד כוחנו. סגלי חטיבת תכנון ומנהל כוח האדם עוסקים במשימה החשובה ביותר- הטיפול באנשים".

קירשנר פנתה למפקד הנכנס, ''ערן, מהיכרותי את מסלול שירותך וניסיונך הנני בטוחה שעם הברק בעיניים ובעזרת צוות איכותי, תצעיד את החטיבה בנחישות ובמקצועיות לפסגות חדשות. המשך בדרכך המיוחדת ובהצלחה בתפקידך החדש".

הרח''ט הנכנס תת-אלוף ערן שני אמר "עומד אני מולכם ומקבל לידי את הזכות לפקד ולהוביל את חטיבת תכנון ומנהל כוח האדם, בתחושת שליחות ואחריות כבדה. מהיכרותי את החטיבה ואת רובכם באופן אישי, אני משוכנע שיחדיו נעמוד באתגרים הרבים שנכונו לנו.

"מירב, את מפקידה בידי היום חטיבה חזקה, מקצועית, עם אנשים נפלאים. זכיתי להיות פקודך בשנתיים האחרונות ואני יותר משמח שנמשיך לעבוד יחדיו באופן צמוד גם בהמשך הדרך", הוסיף.