פיטי. עוד שיא עולם
פיטי. עוד שיא עולםרויטרס

לצד האכזבה הגדולה מחברי המשלחת האולימפית הישראלית, יש מי שרווים נחת מהמשחקים האולימפיים בריו שבברזיל, כשנציגיהם לאולימפידה הצליחו הלילה (בין ראשון לשני) לקטוף עוד לא מעט מדליות, שלושה מהם הגיעו לאחר שבירת שיאי עולם.

לשבדיה יש במה ובמי להתגאות כשהשחיינית שרה שיוסטרום שברה גם היא שיא עולם כשזכתה במדליית הזהב ב-100 מטר פרפר אחרי שעצרה את השעון על 55.48 שניות בלבד.

אבל עם כל הכבוד לשחיינית השבדית, אלופת העולם שהגיעה רק רביעית בלונדון לפני ארבע שנים וכאמור הלילה ניפצה את שיא העולם שלה עצמה, מי שמספק את עיקר הכותרות הוא לא אחר מאשר השחיין הבריטי אדם פיטי.

אחרי ששבר את שיא העולם שלו עצמו בשלב מוקדמות ה-100 מטר חזה, הלילה פיטי עשה זאת שוב כששבר שוב את שיא העולם של עצמו הפעם עם 57.13 שניות במה שהביא לו מדליית זהב, לא האחרונה כנראה בבריכת השחיה האולימפית בריו שבברזיל.

וזה לא הסוף. גם נציגת ארצות הברית בגמר ה-400 מטר חופשי לנשים, קייטי לדקי המשיכה בחגיגה ושברה שיא עולם, כשעצרה את השעון על 3:56.46 דקות. למעשה, מדליית הזהב הזו של לדקי, הינה מדלייה שנייה לאמריקאית במשחקים האולימפיים הנוכחים, כשזו לא מפסיקה לשבור שיאים אחרי שבחצי הגמר היא שברה את השיא האולימפי והפעם הלכה על שיא העולם, אותו שיפרה בלמעלה משתי שניות מהתוצאה שקבעה בעצמה ב-2014.

ארצות הברית קטפה מדליית זהב נוספת הלילה כשמייקל פלפס ורביעיית השליחים האמריקאים זכו בזהב ב-4X100 חופשי. עבור פלפס, השחיין המעוטר ביותר בעולם, מדובר במדליית זהב מספר 19 שלו ומדליה 23 בסך הכללי במשחקים האולימפיים.