מול טרור צריך להילחם בנחישות ובעוצמה

יו"ר 'יש עתיד' יאיר לפיד נפגש עם שני חברי פרלמנט מצרפת בפאב 'הסמטה' בתל אביב, בו התרחש פיגוע לפני שבעה חודשים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ד' באב תשע"ו

מול טרור צריך להילחם בנחישות ובעוצמה-ערוץ 7
לפיד עם חברי הפרלמנט הצרפתים, בתל אביב
צילום: יח"צ

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד נפגש אחר הצהריים (שני) עם שני חברי פרלמנט מצרפת.

הפגישה התקיימה בפאב 'הסמטה' בתל אביב - בו נרצחו לפני שבעה חודשים שלושה ישראלים בפיגוע טרור, כדי להמחיש לאורחים המציאות עימה מתמודדים אזרחי ישראל.

לפיד אמר לחברי הפרלמנט כי "ישראל מתמודדת בחודשים האחרונים עם גל טרור נפשע שאינו בוחל באמצעים. גם צרפת מוצאת את עצמה מול טרור איסלאמישמנסה לאיים על ערכי היסוד שלה".

"מול טרור צריך להילחם בנחישות ובעוצמה. ישראל וצרפת הן בנות ברית ותיקות שחולקות זהות אינטרסים ועלינו לשתף פעולה במאבק העיקש בטרור", דברי יו"ר יש עתיד.

במהלך הפגישה ראו חברי הפרלמנט סרטונים מהפיגוע - ובנוסף נערך להם שחזור של האירוע במקום עצמו. כמו כן, נידונו דרכי הפעלה איתם מתמודדת ישראל עם הטרור והאמצעים אותם צרפת יכולה לאמץ על מנת להתמודד עם איום הטרור בתחומה.

​"הניסיון שלנו", אמר לפיד לחברי הפרלמנט, "מלמד שהבעיות החוקיות העיקריות הן לא רק בהתמודדות מול הטרור עצמו אלא גם עם רשת התמיכה שלו. כמו למשל הטיפול בעמותות אסלאמיות שמעבירות כסף לארגוני טרור​ או עם ההתמודדות עםדרשנים במסגדים שמסיתים​ לטרור ועם ההסתה ברשתות החברתיות".

"יש צורך בהסדרה של חוק אחד דוגמת 'חוק הטרור' הישראלי שאותו ניסחו יחד בחודשים האחרונים הקואליציה והאופוזיציה - כדי לשפר את דרכי ההתמודדות עם הטרור האיסלאמי", סיכם לפיד.