מכרו נשק צבאי - לגורמים פליליים

המשטרה הצבאית החוקרת יחד עם משטרת ישראל עצרו שלושה חשודים שעסקו במכירת אמצעי לחימה שנגנבו מצה"ל ומכרו אותם לגורמים פליליים.

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ה' באב תשע"ו

אמצעי לחימה
אמצעי לחימה
צילום: משטרת ישראל

הותר לפרסום כי המשטרה הצבאית החוקרת בשיתוף עם משטרת ישראל עצרו שלושה חשודים בגניבת אמצעי לחימה מצה"ל ומכירתם לגורמים פליליים.

החשודים הם קצין צה"ל בתפקיד מ"פ וכן נהגו הצבאי המשרת בשירות סדיר ואביו של הנהג.

החקירה התנהלה בשלושת החודשים האחרונים תחת צו איסור פרסום, והיום לבקשת המשטרה והיחידה החוקרת, הוסר הצו.

מדובר בקצין תושב זרזיר כבן 24, שנעצר בחודש יולי בעקבות פריצה לבונקר תחמושת בבסיס בדרום ממנו נגנבו עשרות רימוני רסס וטילי לאו. בנוסף, נגנב מהמקום טיל "מטאדור" המשמש את לוחמי צה"ל בלחימה בשטח בנוי ובעל יכולות לפגיעה במבנים וביצורים.

במהלכה של החקירה הסמויה שנערכה על ידי צוות חקירה משותף למשטרה ולצה"ל, נאספו ראיות רבות תוך כדי איסוף עדויות מהחיילים ובעלי הגישה למקום.

הודות לראיות שנאספו, עלה חשד כי המ"פ נכח בבונקר שנפרץ, וכעת כל שנותר לצוות החקירה היה לבסס תשתית ראייתית כנגד הקצין וחשודים נוספים.

לאחר שגובשו ראיות אלו, כנגד המ"פ ונהגו האישי, עברה החקירה לשלב הגלוי. במהלך חקירתם סיפקו השניים ראיות גם נגד אביו של הנהג, תושב טמרה כבן 46, וזה נעצר ימים ספורים לאחר מעצר בנו.

במהלך החקירה האינטנסיבית שהתנהלה ביחידה המרכזית במשטרה בשיתוף הימל״מ, סיפר המ"פ החשוד כי בסוף חודש אפריל העמיס יחד עם נהגו אמל"ח מהבונקר שנפרץ - והעביר אותו לאביו של הנהג בצומת מרכזית בדרום.

עוד עלה בחקירה כי המ"פ קיבל לידיו תמורה כספית, שלהערכת המשטרה נאמדת בעשרות אלפי שקלים, מידי אביו של נהג המ"פ בעבור האמל"ח שהועבר לרשותו.

מעצרם הוארך עד ליום חמישי לצורך הגשת כתבי אישום לבית הדין הצבאי של פיקוד דרום ולבית המשפט המחוזי.