הגישה לקבר נחסמה

בני משפחת לקס עלו אתמול (שני) לקברו של סב המשפחה אלתר יצחק לקס בהר המנוחות בירושלים. להפתעתם גילו הצאצאים כי כל המעברים לחלקה חסומים ונבנות עליהם חלקות קבר חדשות.

בראיון לערוץ 7 מספר הנכד אליהו לקס שנעשה כאן דבר חמור, "הגענו בשש בערב ופשוט לא זיהינו את המקום. המדרגות מלמטה צומצמו לחצי וגם השביל העליון נחסם על ידי קיר תמך מעץ שעליו תיבנה חלקה חדשה שתתחבר לחלקה העליונה".

לבני המשפחה נגרמה עגמת נפש היות ובאזכרה השתתפו גם אנשים מבוגרים שהיה צריכים "להשתחל" בין הקברים כדי להגיע לקבר הסבא. ''זו קטסטרופה, הם עושים כסף על חשבון המתים, שימצאו מקום אחר, אין סיבה שיפריעו לנו להגיע לקברים של סבא וסבתא. אם הם רוצים שיעשו קבורה בקומות אבל לא על חשבוננו".

איך מתקרבים לקברים?
איך מתקרבים לקברים?צילום: משפחת לקס

בתגובה לדברים הבטיח לערוץ 7 הרב שלום צינוירט, מנהל חברה קדישא ''קהל חסידים'', שהמקרה ייבדק ויימצא פתרון למשפחה. לדבריו מצוקת הקבורה בהר המנוחות מוכרת לכולם והחברה קדישא מתמודדת יום יום עם בקשות של משפחות שמעוניינות להיקבר ליד יקיריהן בחלקות הישנות.

"לכן החברה קדישא מנסה לפתור את מצוקת הקבורה בעזרת הרחבת החלקות הישנות, כמובן שכל זה נעשה תוך מקסימום התחשבות בנפטרים הקודמים ובנגישות לקבריהם. למשפחת לקס ימצא פתרון שיאפשר להם גישה הולמת לקבר''.

ממועצת בתי העלמין בירושלים נמסר כי כל עבודות ההרחבה בבתי העלמין מחייבות הנגשה הולמת לקברים הישנים והנושא ייבדק.