אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: Hadas Parush/Flash90

חברת החקירות הפרטית "ויצמן יער" שנשכרה על ידי חברת "יוניליוור" בהסכמת משרד הבריאות, הגישה את דו"ח החקירה בעקבות זיהום הסלמונלה בקורנפלקס.

על פי הדו"ח אשר משיב על השאלה כיצד יצא לשיווק משטח של 240 אריזות נגועות, עולה כי אחד העובדים הוציא את המשטחים הנגועים לרשתות, כפי שגם טענה החברה בתחילה.

ככל הנראה, העובד החליף בטעות את ברקוד המשטח בברקוד של משטח אחר, וכך איפשר את הוצאתו מהמפעל.

"מחקירתנו עולה, כי המשטח החשוד כנגוע, שבפועל היה בסטאטוס חסום, קרי לא ניתן להפצה, זלג מהמחסן, ע"י הדבקת מדבקת UPI של משטח אחר, שלא היה בסטאטוס חסום", נכתב בדו"ח.

"עפ"י החקירות והשחזורים שערכנו, ברור, כי רק מי מעובדי חברת 'לוגיסטיקר' המנהלת ומתפעלת את המחסן היו יכולים לבצע זאת, כאשר הסבירות הגבוהה ביותר היא, כי מדובר בעובד שפרטיו בידינו כאמור לעיל, שהיה העובד שסימן את המשטח, טרם הפצתו לחברת שופרסל, שכן פרטיו מופיעים ברישומים תחת קוד אישי, הידוע אך ורק לו".

"גם מניתוח מערכות ה-SAP, המתעדות את תנועות המשטחים, עולה, כי המשטח החשוד כנגוע לא יצא משערי המחסן, והיה מסומן כמשטח חסום להפצה ורק השימוש במדבקת זיהוי של משטח אחר, אפשרה את הוצאתו להפצה", הוסבר.

"העלנו כי המשטח החשוד כנגוע, אוחסן במחסן של חברת לוגיסטיקר, חברה עצמאית המספקת שירותים לחברת יוניליוור, על המשתמע מכך. יצוין ויודגש, כי משלב מסוים בחקירות ניתנה הוראה ע"י מנכ"ל חברת 'לוגיסטיקר' לעובדי המחסן להפסיק לשתף פעולה באופן מלא עם החקירה ולא להיבדק בפוליגרף".