צעדת נשים בירוק
צעדת נשים בירוק צילום: חזקי ברוך

כמו ב-22 השנים האחרונות, גם בליל תשעה באב הקרוב תיערך צעדת "נשים בירוק" בירושלים. הצעדה תחל בקריאת מגילת איכה בגן העצמאות, תקיף את שערי העיר העתיקה ותסתיים בשער האריות.

ראשי התנועה יהודית קצובר ונדיה מטר, גאות בצעדה ולא מתכוונות לוותר על המסלול המתוכנן, "השנה אין רמדאן בתקופה הזאת, לא צפויות בעיות. בשער האריות ישאו דברים השר זאב אלקין וסגן השר הרב אלי בן דהן, ח"כ יהודה גליק, פרופ' אריה אלדד ורינה אריאל, אמה של הלל יפה הי"ד.

''זהו מנהג עתיק שחידשנו לפני 22 שנה, מנהג שמביע את כמיהתנו לירושלים כמו כלה שמסובבת את החתן לפני החופה", אומרת מטר ומשחזרת את המאבקים על המצעד בשנים עברו, "בשנה הראשונה היינו צריכים ללכת לבג"ץ וניצחנו, אבל מאז הצעדה מתקיימת ובגאון.

''קיבלנו אישור מהמשטרה אבל פנו אלינו והציעו לעשות את הסיבוב הפוך ולא ללכת דרך שער שכם, אנחנו הבהרנו שלא נוותר על המסלול".

מטר דוחה את דבריו של הרב דוד יוסף ולפיהם הצעדה מהווה פריצות ומחללת את תשעה באב, "חבל לנו מאוד שהעבירו לרב יוסף אינפורמציה שקרית, אלו דברים לא נכונים. כל מי שמכיר את הצעדה שלנו יודע שזו צעדה משפחתית - כולם הולכים ביחד בצורה מכובדת, ויש הפרדה מלאה בקריאת המגילה בגן העצמאות".

צעדת נשים בירוק
הצעדה בשנה שעברה

תנועת ''נשים בירוק'' מוציאה מידי מספר חודשים גיליון של כתב העת "ריבונות". מטר מספרת כי גם בקרב חוגי שמאל קוראים את העיתון. "יצאנו עם העיתון ב-200 אלף עותקים בארץ ובחו"ל. הפעם פרסמנו מודעה בעיתון 'הארץ' עם מספר טלפון ופנו אלינו כמה פרופסורים מהחוגים שלהם שמאמינים גם בהחלת הריבונות, אולי לא באופן שאנחנו רוצים אבל הם בכיוון הנכון.

''עוד ועוד אנשים מבינים שרעיון שתי המדינות אבד מן העולם. פעם חשבו שאנחנו הזויים והיום יש רבים שמבינים שהחלת הריבונות על יהודה ושומרון היא דבר מהותי וחשוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו