מחיר למשתכן? לא להורי חולי סרטן

הורים גילו כי אינם יכולים לגשת למכרזי 'מחיר למשתכן' שכן בתקנון על שני בני הזוג לעבוד בעוד שהם נאלצים לשהות על יד מיטת הילד.

חיים לב - ערוץ 7 , ו' באב תשע"ו

מחיר למשתכן? לא להורי חולי סרטן-ערוץ 7
יפתור את הבעיה? אלי אלאלוף
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הורים לילדים חולים, ביניהם הורים לילדים חולי סרטן הנאלצים לשהות על יד יקיריהם בבתי חולים ללא הפסקה - אינם יכולים לגשת למכרזי 'מחיר למשתכן' של משרד השיכון.

לדברי ארגון 'לב מלכה', הורים שביקשו להתמודד על דירות 'מחיר למשתכן' נענו באחרונה בשלילה היות ואחד מבין שני ההורים אינו עובד לפחות ב-25% משרה כנדרש בתקנון.

בארגון 'לב מלכה', הפועל במשך השנה לטובת הילדים החולים והוריהם במסגרת פעילויות שוטפות ומסייע בבירוקרטיה הסבוכה הנוגעת לזכויותיהם, החליטו להרים את הכפפה ופנו אל יו"ר וועדת העבודה והרווחה בכנסת ח"כ אלי אלאלוף שידאג להסדיר את הנושא.

"אין צורך לתאר כמה 'חיי שגרה' של ילדים אלו והוריהם הם קשים וסבוכים. אם לא די בכך אזי מגיע העוול הנורא המקשה שבעתיים על ההתמודדות כשהורים לילדים חולים גילו כי אינם יכולים לגשת למכרזים של 'מחיר למשתכן' מכיוון שצריך ששני בני הזוג יעבדו ואילו הם חייבים לשהות על יד מיטת ילדיהם", כתב במכתב לאלאלוף יו"ר הארגון הרב אהרן אברמן.

"כולנו תקווה שתיתן את מלוא העזרה הנדרשת לחולים הללו וחלילה שלא ייפגעו חייהם בגלל בירוקרטיה כזו או אחרת מעבר למה שהם סובלים כבר הרבה", הוסיף.

בארגון 'לב מלכה' מציינים כי ימשיכו לעקוב ולפעול בעניין עד למציאת פיתרון לטובת משפחות החולים.