חיידק בטחינה. אילוסטרציה
חיידק בטחינה. אילוסטרציה Istock

מחברת סלטי שמיר נמסר הבוקר (חמישי) כי מנכ"ל טחינת הנסיך המספקת טחינה גולמית לסלטי שמיר הודיע להנהלת סלטי שמיר כי בדיגום שבוצע לקו מילוי אריזות נמצא חיידק הסלמונלה.

בבדיקות אחרות שביצעו שני לקוחות נמצאו תוצאות לא תקינות לגבי המצאות סלמונלה. מדובר בטחינה גולמית אשר משמשת כחומר גלם בייצור סלטי חומוס וטחינה לחלק ממוצרי סלטי שמיר.

משרד הבריאות הודיע ש"אמש נערכה ביקורת במפעל טחינת הנסיך על ידי מפקחים מטעם משרד הבריאות וזאת בעקבות חשד להימצאות סלמונלה שהתגלתה במפעל. ממצאי הבדיקה הראשוניים מעלים כי מדובר בתקלה שהתגלתה בקו מילוי המיועד לתעשייה בלבד. כ-200 טון טחינה גולמית מעוכבים במפעל ומיועדים להשמדה. המפעל הודיע ללקוחותיו על אספקת החומר גלם החשוד. הליך הבדיקה של משרדינו טרם הסתיים".

לאור זאת הנהלת סלטי שמיר החלה בביצוע החזרה יזומה באופן מיידי. מדובר במוצרים הבאים:

  • כל מוצרי החומוס מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016 .
  • כל מוצרי הטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 16/9/2016 עד 3/10/2016 .
  • כל מוצרי חציל בטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016.

לפי הודעת החברה "צרכנים אשר יש ברשותם מוצרים מהרשימה הנ"ל מתבקשים שלא לצרוך אותם ולפנות למוקד שירות הלקוחות של החברה בטלפון 03-9067744.

"סלטי שמיר מתנצלת על התקלה שאירעה שלא באשמתנו ופועלת להסיר מהמדפים ולאסוף את המוצרים מכל דרכי השיווק".

בחברה מדגישים כי כל מוצרי סלטי שמיר שאינם מוצרי חומוס ו/או טחינה תקינים ומאושרים לשימוש. בנוסף, מוצרי החומוס והטחינה שאינם בטווח התאריכים של מוצרי ההחזרה היזומה (recall) תקינים ומאושרים לשימוש.