מוסיף גוון יהודי. רנד בדואט
מוסיף גוון יהודי. רנד בדואט צילום: באדיבות ערוץ 20

שולי רנד בדואטים עם אמנים שונים,

ערוץ 20

הפעם אין מדובר באלבום, אלא במשהו שקצת קשה להתעלם ממנו - דואטים קסומים שהקליט שולי רנד עם אמנים שונים ומגוונים, במסגרת תוכניתו המוצלחת בערוץ 20.

בחודש האחרון עלה רנד לכותרות בהקשרים לא בדיוק מוזיקליים, ואיכשהו זה החזיר אותי אליו. מצאתי ביוטיוב אוצרות שלו בהופעות או באירועים שונים (חפשו ברשת את הביצועים המדהימים שלו ל"דַבֵּר", "בראשית", "אזמר בשבחין" עם יוסף קרדונר ועוד לא מעט), ופשוט התמוגגתי. הוא אמנם שחרר אלבום אולפן אחד בלבד, אבל כמות השירים שמסתובבים ברשת (חפשו בגוגל את הדואט שלו עם שלומי שבן ל"האזרח האחד") יכולה לאכלס בשקט גם ארבעה אלבומים.

חלק גדול מהשירים המפוזרים הללו הם כאמור הדואטים שהקליט עם אמנים שהתארחו בתוכניתו. רובם רגועים, כולם מצוינים, ובכולם רנד מצליח להמיס אותי פעם אחר פעם עם קולו החם והיהודי כל כך. הוא מצליח להכניס נשמה ב"המנון לתמימות" עם ערן צור, נותן גוון רגוע ל"אלוקים אחד" (הקצבי במקור) עם פבלו רוזנברג, מעניק פרשנות אמונית נוספת ל"שמור על האמונה" עם שי גבסו, מוסיף קטע ראפ מעורר מחשבה ל"אין לי מקום" עם דניאל זמיר, ומייצר קלאסיקות מדהימות משמיעה ראשונה, עם אלי לוזון ב"מי האיש החפץ חיים" ועם אביהו מדינה ב"אל תשליכני לעת זקנה".

חבל מאוד שהכפפה הזאת לא הורמה, ושטרם יצא אלבום אוסף מהדואטים של רנד ושאר האמנים. אבל זה לא אומר שאתם צריכים למנוע את הטוב הזה מעצמכם. חפשו את השירים האלה בתוך הפרקים המלאים, ואולי ההצלחה הסגולית הזאת תקרב עוד טיפה את אלבומו השני והמתמהמה-מדי של רנד - אחד האמנים הגדולים שהצמיחה המוזיקה היהודית, אם לא הגדול והמבריק שבהם.