משרד הבריאות נגד יצרנית הטחינה

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופ' איתמר גרוטו, כינס מסיבת עיתונאים בנושא הסלמונלה במפעל "טחינת הנסיך".

"אחרי השימוע שהתבצע נפעל בהליכים משפטיים, כולל הגשת תביעה משפטית בבית המשפט המחוזי מחוז צפון, על אפשרות של סכנה לבריאות הציבור", אמר גרוטו. לדבריו, מדובר בהליך אזרחי שיכול להטיל על המפעל קנסות סגירה.

כבר לפני כשבועיים התקבלה תלונה במשרד הבריאות על חשד להימצאות חיידקי סלמונלה במפעל "טחינה הנסיך". אנשי המשרד ערכו בדיקה במפעל - אך דבר הבדיקה, החשדות או הממצאים לא פורסמו לציבור.

בינתיים, משרד הבריאות הורה לעצור את השיווק במפעל "הנסיך" עד להודעה חדשה ולהתלות את רישיון היצרן. בחברה טוענים כי ייעצר רק הייצור התעשייתי ולא את הייצור לצרכן.

מנכ"ל חברת "סלטי שמיר", עמי גיא, הודיע גם הוא כי החברה תתבע את "טחינת הנסיך". לדבריו "רק אתמול בערב, אחרי 17 ימים, הם הודיעו לנו על התקלה בעקבות הביקור של משרד הבריאות.

"המוצרים שנמצאים כרגע על המדפים תקינים לחלוטין וניתן לקנותם ללא חשש. בימים הקרובים נחדש את אספקת המוצרים".

הצרכנים מתבקשים להימנע מצריכת המוצרים הבאים:

כל מוצרי החומוס מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016.

כל מוצרי הטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 16/9/2016 עד 3/10/2016.

כל מוצרי חציל בטחינה מותגים "שופרסל", "יש", "שמיר", "אסלי", "המותג", "דליקטסן", "סלטי הבית", "יוחננוף", "פיקניק" בטווח תאריכי תוקף 1/9/2016 עד 18/9/2016.