החליט. ליברמן
החליט. ליברמן צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

שר הביטחון ליברמן הנחה את הרמטכ"ל איזנקוט להורות מיידית על הפסקת פעילות ההתנדבות של חיילי צה"ל עם ילדי מסתננים ועובדים זרים בדרום תל אביב, כך פורסם הבוקר (ראשון) ב"ידיעות אחרונות".

על פי הדיווח, בסוף השבוע קיים שר הביטחון שיחות סגורות בנושא זה עם הרמטכ"ל, בהן אמר ליברמן לאיזנקוט, "אם לחיילים יש זמן פנוי, שיסייעו לניצולי שואה או לנזקקים, בבחינת עניי עירך קודמים".

הנחיית שר הביטחון הגיעה בעקבות מחאתם של תושבי דרום תל אביב, אשר מנהלים מאבק עיקש נגד הנוכחות של העובדים הזרים והמסתננים באזורי מגוריהם.

"זה אחד הדברים הכי פסולים בצה"ל ובמדינת ישראל", אמרה מאי גולן, מנכ"לית עמותת "העיר העברית למאבק תושבי השכונות נגד המסתננים". "כשהצבא נוקט עמדה כזו בנושא כל כך כאוב זו טעות. צה"ל הוא גוף ממלכתי ומוסרי שאמור להגן על החוק ועל מדינת ישראל, אבל בהתנדבות עם ילדי העובדים הזרים הם למעשה מלבינים את העבירות של המסתננים. כשראיתי את החיילות והחיילים עם הילדים הרגשתי נבגדת. זה עניין מדיני שאסור שצה"ל יתערב בו".

בעקבות המחאה הודיע סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן כי הנושא נבדק, וכעת מתברר כי שר הביטחון ליברמן קיבל החלטה בנושא.

נציין כי החלטתו של ליברמן מגיעה ימים ספורים לאחר שנשיא המדינה ראובן ריבלין הביע עמדה הפוכה בנושא זה. "אין זה חטא שחיילי צה"ל יושיטו סיוע לילדי פליטים חסרי ישע", אמר ריבלין.