מלך ירדן: ישראל מחלקת את אל-אקצא

כ-400 יהודים עלו להר הבית בתשעה באב. מלך ירדן מתעלם מהתפרעויות המוסלמים: "נעמוד בפני כל ניסיון לפגוע במקומות הקדושים לנו".

רעות הדר , י"א באב תשע"ו

מתחם הר הבית
מתחם הר הבית
צילום: סלימאן קדר, פלאש 90

מלך ירדן עבדאללה זועם על כך שמאות יהודים עלו אתמול (ראשון), תשעה באב, להר הבית ולא מגנה את ההתפרעויות של המוסלמים בשטח ההר.

"אנו מתמודדים באופן רציף עם הפגיעות החוזרות ונשנות שמבצעת ישראל והארגונים הקיצוניים בירושלים וכן עם הניסיונות לשנות את הסטטוס-קוו בעיר", אמר עבדאללה.

"נעמוד בפני כל ניסיון לפגוע במקומות הקדושים לנו או לחלק את מסגד אל-אקצה בשטח ובזמנים של התפילות", הוסיף מלך ירדן.

משטרת ישראל נערכה אתמול בכוחות גדולים לביקורי יהודים בהר הבית. במהלך הביקורים עוכבו 7 יהודים שהפרו את כללי הביקור בהר. עם צאתה של הקבוצה האחרונה משטח ההר עכבו השוטרים לחקירה שני עולים נוספים בחשד להפרת הכללים.

"תוך כדי עיכובם והוצאתם מההר החלה התגודדות של מוסלמים וקריאת קריאות. השוטרים הרחיקו והדפו המוסלמים וליוו הקבוצה עד לסיום הביקור וצאתם משטח ההר", נמסר מהמשטרה.

נדגיש כי חברי כנסת שביקשו לעלות להר לרגל צום תשעה באב, נענו בשלילה, עקב מדיניות נתניהו האוסרת על עליית חברי כנסת להר הבית. ח"כ יהודה גליק (ליכוד) שלא הורשה להיכנס להר, נשאר לאמירת קינות וקריאת איכה סמוך לכניסה.

גם שר החקלאות אורי אריאל שביקש לעלות להר נענה בשלילה, וגם בקשתו לשקול את העניין פעם נוספת סורבה. ''הגיע הזמן להפסיק עם ההתרפסות הלאומית בהר הבית ולהרים את ראשנו גם בימי חג וגם בימי החורבן", אמרו בלשכתו.