מחנות הקיץ בבני עקיבא יוצאים לדרך

25 אלף חניכים חניכים ייצאו השנה לפעילות מחנות הקיץ בבני עקיבא ויטיילו בירושלים, בכרמל, בגליל ובגוש עציון.

ערוץ 7 , י"א באב תשע"ו

מחנות קיץ
מחנות קיץ
צילום: דוברות בני עקיבא

25 אלף חניכי תנועת בני עקיבא ייצאו השנה לפעילות מחנות הקיץ השנתית של התנועה.

הפעילות החלה הבוקר (שני) כאשר החניכים יטיילו בכרמל, בהרי ירושלים, הרי הגליל וגוש עציון.

החניכים יתחברו לטבע ולסביבה בפעילות בפעילות ענפה ביערות, בשמורות הטבע ובמסע רגלי בשבילי הארץ. עקב ריבוי החניכים יתקיימו השנה שני מחזורים גדולים של מחנות קיץ, כאשר המחנות צפויים להסתיים ביום שלישי, כ"ו אב תשע"ו, יומיים לפני פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר.

התנועה השקיעה השנה משאבים רבים בהכשרת המדריכים שסיימו לפני מספר ימים הכשרה משמעותית לקראת הפעילות הארוכה. בין הפעילויות ניתן למנות את "המחנה הנודד" של שבט הרא"ה שיצעד בהליכה רגלית מגוש עציון לירושלים ואת מחנה "יובל" ביער עופר לחניכים בעלי צרכים מיוחדים.

בנוסף, גם השנה יהיה תפריט מיוחד נטול גלוטן שמותאם לחניכים חולי צליאק- מהלך שנעשה בשיתוף העמותה לצליאק בישראל.

בעקבות עומסי החום בשנים קודמות נערכו לכך בתנועה באופן מיוחד מבחינת התאמת המסלולים, הצללה, מים, מסלולים חלופיים ועוד - כאשר כל החלטה בנושא תתקבל בהתאם להערכת מצב שנעשתה מול גורמי המטראולוגיה וחדר המצב של משרד החינוך.

מזכ"ל ''בני עקיבא'' דני הירשברג אמרה כי "עשרות אלפי חניכים שעוזבים ומתנתקים מהמסכים, יוצאים לשטח ומצביעים ברגליים- הם ההוכחה המשמעותית ביותר למקומה וחשיבותה של תנועת הנוער גם היום. הגידול המתמשך במספר החניכים מדרבן אותנו להעצים את הפעילות ולהעמיק את החוויה הערכית עוד ועוד מדי שנה".