פעילי "אם תרצו" מפגינים מחוץ לאולם הדיונים
פעילי "אם תרצו" מפגינים מחוץ לאולם הדיוניםצילום: בר שלו

ראשי תנועת "אם תרצו" הגיעו היום (שני) למחות בבג"ץ במשפטם של המחבלים שרצחו לפני מספר שבועות את הרב מיכי מרק הי"ד מהישוב עותניאל.

המחבלים מיוצגים על ידי "המוקד להגנת הפרט", שלדברי אנשי "אם תרצו" ממומן על ידי ממשלות אירופה והקרן החדשה לישראל - ומתמקד בהגנה על מחבלים ומשפחותיהם בבג"ץ.

בתנועה הדגישו כי "הארגון העוסק בהגנה על מחבלים ומגיש בשמם עשרות עתירות בשנה לבג"ץ, פועל במימון האיחוד האירופי וממשלות זרות כמו - גרמניה, נורווגיה, פינלנד, בלגיה ועוד, בסך הכולל של מיליוני שקלים בכל שנה".

בכניסה לדיון, הניפו ראשי הארגון דגלים של המדינות המממנות את המוקד, במחאה על המימון הזר רחב ההיקף שהן מזרימות לארגונים המגנים על מחבלים.

עו"ד מיכל פומרנץ שייצגה בדיון את המוקד להגנת הפרט אמרה, "זה לא חוקי להעניש אמא ושני תינוקות על מעשי האבא או הבעל. זהו מצב קפקאי ובית המשפט מסרב לדון בעתירות. הטיעונים האלה לא נידונו. ניתן עונש ענישה קולקטיבי. לפי המשפט הבינלאומי הריסת בית אינו חוקי. מה האפקטיביות של אמצעי זה? בעלה של העותרת אומר בהודעות שלו שהוא פועל מתוך נקמה בעקבות פעילות צה"ל. מה האישה אמורה לעשות? בשביל לפגוע בזכויות אדם צריכים ראיות חד משמעתיות. כאן המקום אינו כזה".

מנכ"ל תנועת "אם תרצו" מתן פלג סיפר כי "בין השנים 2012-2015 תוקצב "המוקד להגנת הפרט" לבדו, בסכום העולה על 11 מליון שקלים ממדינות זרות".

"בשנתיים האחרונות ייצג המוקד כמעט את כל המחבלים שרצחו ישראלים. לא יתכן שהאיחוד האירופי המתנגד במוצהר להריסת בתי מחבלים יפעל בבג"ץ באמצעות ארגונים מקומיים הפועלים כשתולים לכל דבר ועניין, במקום לפעול באופן הדיפלומטי המקובל בין מדינות עצמאיות", הוסיף פלג.

לדבריו, "החתירה האירופית לשינוי המדיניות הישראלית מבפנים בכל הנוגע למלחמתה בטרור, אינה רק פגיעה בריבונותה ובבית המשפט שלה, אלא הלכה למעשה מעודדת טרור. נוצר מצב אבסורדי בו למחבל עדיף להרוג ישראלי מאשר לגנוב לו את הרכב. המחבל נהנה מזכויות יתר בכלא ומהגנה משפטית עתירת משאבים בחסות אירופאית- באמצעות ארגונים שתולים המתכסים בתואר לא להם של דאגה לזכויות אדם".

דבורה גונן, אמו של דני ז"ל שנרצח לפני שנה במעיין בישוב דולב אמרה כי "מדובר באבסורד מתמשך בו מדינת ישראל מאפשרת למחבלים חירות אמיתית בתוך בתי הכלא - וזאת על דמן של המשפחות השכולות. הגיע הזמן לשים לדבר סוף. מחבל הוא מחבל ועל מדינת ישראל להפריד בין דם לדם. דם ילדינו אינו הפקר ובכוונתנו למחות על כך".