"לחייב שידור ציבורי לכללי אתיקה"

ח"כ ישראל אייכלר פנה ללשכת ראש הממשלה וביקש לאמץ את המלצות 'מסמך נקדי' הכולל כללי אתיקה בתקשורת

בן שאול , י"ב באב תשע"ו

על רקע הפולמוס במערכת הפוליטית סביב התאגיד הציבורי, פנה יו"ר הוועדה לפניות הציבור בכנסת ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) ללשכת ראש הממשלה בבקשה לאמץ את עיקרי 'מסמך נקדי' הכולל כללי אתיקה בתקשורת.

"כבר בועדת הנגבי על חוק תאגיד השידור הציבורי העלנו את הדרישה להכפיף את השידור הציבורי לכללי אתיקה מינימליים של 'מסמך נקדי', עליו חתם כל עובד בתקשורת הממלכתית. זו הדרך היחידה להפסיק את הפגיעה בציבור החרדי ובאחרים. בועדה התקבלה פה אחד ההמלצה לחייב את המועצה החדשה לקבוע כללי אתיקה בשים לב למסמך נקדי", הסביר אייכלר.

ח"כ אייכלר לא הסתפק בהמלצה בלבד והצליח להעביר את 'חוק נקדי' במליאת הכנסת, אולם לטענתו "ראש הממשלה, בלחץ התקשורת, עצר את החקיקה שהוקפאה".

"זו שעה קריטית לתקשורת, אבל עת רצון להגנת הציבור החרדי, הקרבן הגדול ביותר שלה", אומר אייכלר ומוסיף כי "לאחר שהממשלה והכנסת אבדו את ההשפעה על כספי הציבור הזורמים לתאגיד הציבורי, חייבים להחיל כללי אתיקה שימנעו אלימות והסתה תקשורתית. אסור לתת לשליטי התאגיד החדש לחמוק מכללי אתיקה מחייבים שיגן על האזרח מפני הדיקטטורה בתקשורת".

לדבריו, יש לשים סוף להשפלת הציבור החרדי בתקשורת. "אין 'שידור ציבורי' כי אין 'ציבור אחיד' במדינה. הציבור מורכב מפסיפס גדול של אנשים. יש הרבה דעות ועמדות. אני מצפה שאנשים שמטיפים לפתיחות וסובלנות, יהיו מוכנים לפעול על פיהם. אין לתת שליטה על המיקרופון לאנשים שמסרבים לקבל אתיקה ציבורית מינימלית. חובה לעמוד על האינטרס הציבורי לשים קץ לעוינות, להתנשאות והיחס המשפיל לחרדים, והפסקת הפגיעה בקדשי ישראל", סיכם אייכלר.