עשרות מיליונים לקירוב יהודי ארה"ב

משרד התפוצות יעביר עשרות מיליוני שקלים לקירוב יהודי ארצות הברית. השר נפתלי בנט: זו התשובה האמיתית לאנטישמיות הגוברת.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב באב תשע"ו

התשובה האמיתית לאנטישמיות. נפתלי בנט
התשובה האמיתית לאנטישמיות. נפתלי בנט
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

משרד התפוצות יוזם פעילות במאות קמפוסים בינלאומיים ברחבי העולם, לחיזוק הזהות היהודית והקשר לישראל בקרב הסטודנטים היהודים.

הפרויקט, אשר יקודם על ידי ארגונים יהודים בקמפוסים בהשקעה כוללת של רבע מיליארד ש"ח, עתיד לפעול במאות קמפוסים ברחבי העולם.

הכסף יועבר לשלושת הארגונים המפעילים - 'הלל', 'עולמי' וחב"ד, אשר מגיעים היום ל-80% מהפעילות לסטודנטים יהודים בקמפוסים ברחבי העולם, בהם לומדים כחצי מיליון סטודנטים. חב"ד ו'עולמי' הם ארגונים אורתודוכסים.

במסגרת פרויקט הקמפוסים, שיכנס לתוקף כבר בשנת הלימודים הקרובה, המפעילים יעבדו יחדיו בפעם הראשונה בהיסטוריה כדי להגדיל את הפריסה ואת שיתוף הפעולה והתכנון וישתפו את הסטודנטים במפגשים בנושא ערכים יהודים ופעילות למען ההסברה הישראלית.

הסטודנטים יהיו מחויבים לקחת חלק בפעילות הנוגעת לשבתות ולחגים יהודים וישראלים, כמו יום העצמאות. לתוכנית מספר מדרגות אשר בכל אחת מהן נחשפים הסטודנטים לתכנים עמוקים יותר הנוגעים להיסטוריה היהודית ולחיבור לישראל כאשר במדרגה הגבוהה ביותר הסטודנטים ילקחו חלק פעיל בארגונים ויעזרו בגיוס סטודנטים נוספים.

הארגונים המובילים את הפרויקט יפעלו לספק לסטודנטים היהודים בקמפוסים השראה מעמיקה ומשמעותית לגבי הדרכים השונות בהן הם יכולים להיות בקשר עם הזהות היהודית שלהם ועם מדינת ישראל בזמן הקריטי בו הם בוחרים את דרכם בחיים.

הפרויקט בקמפוסים מתוקצב בסכום של רבע מיליארד ש"ח, כאשר שליש מהסכום תוקצב על ידי ממשלת ישראל והיתר גויסו מפילנתרופים יהודים ועל ידי הארגונים.

שר החינוך והתפוצות, נפתלי בנט, אמר כי "לראשונה מאז קום המדינה, מבינה מדינת ישראל שהיא לא רק מדינת אזרחי ישראל, אלא המדינה של כל היהודים ברחבי העולם. הפעילות בקמפוסים ברחבי העולם היא התשובה האמתית לאנטישמיות הגוברת ולדה לגיטימציה של ישראל בקמפוסים. מדובר בתהליך שורשי וארוך טווח לטיפול בנושאים אלו דרך הסטודנטים היהודים בקמפוסים".

מנכ"לית היוזמה המשותפת, איימי הולץ, סיפרה "אני נרגשת להשיק את הפרויקט הראשון של מוזיאק יונייטד - היוזמה המשותפת לממשלת ישראל והעם היהודי –בשיתוף פעולה עם 'הלל', חב"ד ו'עולמי', שלושה ארגונים שפועלים לאורך כל השנה בחיבור הקהילה היהודית בקמפוסים. אני סמוכה ובטוחה כי על ידי עבודה משותפת ומאומצת, נוכל להגיע למירב הסטודנטים ולבנות עתיד יהודי חזק ואיתן".