מח"ט גולני היוצא רסאן עליאן בזמן ''צוק איתן''
מח"ט גולני היוצא רסאן עליאן בזמן ''צוק איתן'' דובר צה"ל

אלוף-משנה שלומי בינדר, לשעבר מפקד סיירת מטכ''ל, מונה היום (ראשון) באופן רשמי למפקד חטיבת גולני במקומו של אלוף-משנה רסאן עליאן, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ונכנס לתפקידו החדש כקצין חיל רגלים וצנחנים ראשי בזרוע היבשה.

טקס החילופים נערך באתר ההנצחה ומוזיאון חטיבת גולני בצומת גולני, במעמד מפקד פיקוד הצפון אלוף אביב כוכבי, מפקד עוצבת "געש" תת-אלוף יעקב בנג'ו, מפקדים, לוחמים ובני משפחה.

מפקד עוצבת "געש" תת-אלוף בנג'ו פנה בנאומו למח''ט היוצא, "רסאן, אני גאה לומר כי אתה הרוח המאפיינת את חטיבת גולני. רוח מיוחדת של נחישות ועקשנות, אומץ לב, רעות ואחוות לוחמים יחד עם מקצועיות ברמה הגבוהה ביותר. ולא פחות חשוב: תבונה. התבונה לקבל החלטות בעלות משקל אסטרטגי, במהירות ותחת לחץ.

''תחת פיקודך ובהובלתך החטיבה הייתה מוכנה לכל משימה והגיעה להישגים מבצעיים משמעותיים, הן בלחימה ב'צוק איתן' והן בהגנה השוטפת על גבולות המדינה. החלפת מפקד הינה אחד מהאירועים המשמעותיים בחייה של חטיבה. שלומי המקבל את הפיקוד היום הינו מפקד מקצועי, עצמאי ונחוש אשר אין לי ספק ביכולתו להמשיך ולהצעיד את החטיבה לגבהים חדשים", כך בנג'ו.

אל''מ עליאן סיפר בטקס כי "בדיוק לפני 26 שנה קיבלתי את הזכות להשתייך לחטיבת גולני. חטיבה שכל פרט בה, מצבע הכומתה ועד לאיכות האנשים ולמורשת הקרב, שזורים כחוט השני בדרכי הצבאית והאישית.

"מאז 1990 אני חי ונושם את גולני, מתרגש כל פעם מהצבע החום, הירוק והצהוב ומעץ הזית, והנה היום, עומד לפניכם נרגש וגאה, לסגירת פרק כה משמעותי עבורי. ברצוני לשלוח מכאן חיבוק חזק ותנחומים עמוקים לזהבה ולמשפחת שאול ברגעים קשים אלו. לזכור ולהזכיר את שהבטחתי להרצל זכרונו לברכה ברגעיו האחרונים- אנו נמשיך לעשות כל שביכולתנו על מנת להשיב את לוחם החטיבה סמל-ראשון אורון שאול ואת סגן הדר גולדין זכרם לברכה.

"חטיבת גולני היא העוצמה להוביל, הדרך לעשות הכי טוב במה שיש, להיות שייך למשהו גדול יותר מה-'כאן ועכשיו', ליזום ולחתור למגע עד השלמת המשימה, כי אצלנו לא חוזרים בלי לבצע", סיפר המח''ט היוצא. ''חטיבת גולני זוהי דרך של ענווה, של רעות, של הובלה בשגרה והבאת כל זאת לידי ביטוי גם בקרב. זה לא רק לדבר, זה פשוט להיות. אמנם אני עוזב את גולני, אך גולני לעולם לא תעזוב אותי''.

המח''ט הנכנס, אלוף-משנה שלומי בינדר, אמר "היום אני מקבל על עצמי את הפיקוד על חטיבת גולני. אני רואה בכך אתגר גדול, מודע לגודל האחריות ומחויב לעשות ככל יכולתי עבורה ועבור המשימות שהצבא יטיל עלינו. אני מקבל את הפיקוד על חטיבה מפוארת, חטיבה שהיא הסמל של צבא העם, החתירה למגע, המשימתיות והניצחון בכל קרב.

''רסאן היקר", הוסיף בינדר, ''ראיתי אותך לראשונה במהלך 'צוק איתן' מפקד בנחישות ובעוצמה על החטיבה. אתה משאיר אחריך חטיבה חזקה מאוד, בעלת הישגים מבצעיים מרשימים, מצפן ברור ודור מפקדים מצוין שגדל ברוחך. יישר כוח והצלחה בתפקידך הבא".